Fix RIPE url

Started by Branko., August 07, 2013, 04:22:11 AM

Previous topic - Next topic

Branko.

Fix RIPE url

Napravio Branko.

Opis:
Popravlja url za RIPE Database Web Services u  Informacije o profilu>Praćenje korisnika>IP adresa

Kompatibilnost:
  • 2.0.x

Verzija:
  • 1.0 Početna verzija

Napomena: Modifikacija čeka na odobrenje a testirao sam na 2.0.4
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Branko.

Sa SMF Customization Team-om dogovoreno da je najbolje rješenje da se ovaj fix uključi u update 2.0.5 koji je, od danas, u funkciji. Nema svrhe da se mod i dalje preuzima a korisnici koji su ga već preuzeli treba da ga deinstaliraju prije ažuriranja na 2.0.5 verziju.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Venera

Svaka čast! Ovo je fenomenalno.

Do sada smo morali da proveravamo IP adrese na raznim sajtovima, sad nam je "odgovor" pri ruci. Jedan klik na "IP adresu korisnika" drugi na "RIPE"  i to je to.  ;)

Mislim da je "Tim" u pravu što je ovo uvrstio u update.

Branko.

Quote from: Venera on August 25, 2013, 10:12:18 AM..Mislim da je "Tim" u pravu što je ovo uvrstio u update...
Svakako, jer se skripta nije povezivala na bazu zbog promijenjene adrese a moj fix se pojavio neposredno pred izlazak 2.0.5 zakrpe i sve se lijepo složilo.
Ljudi rijetko koriste opciju praćenja IP a vrlo je korisna. Nakon ažuriranja ove opcije od strane SMF tima malo sam pogledao taj dio. Nije obuhvaćeno puno IP opsega pa sam opet napravio mini mod IP range recognition koji dodaje IP opsege koji nedostaju.
Da iskoristim priliku da pozovem sve naše članove koji znaju nove IP opsege da napišu prve dvije cifre opsega i naznače region a ja ću prethodno navesti one koji već postoje.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Advertisement: