Korisničke grupe/uređivanje forumskih rubrika

Started by [yub] Lazo, August 09, 2013, 08:52:40 AM

Previous topic - Next topic

[yub] Lazo

Dakle, za primjer uzimamo korisničku grupu "Jedan", koja u svojim postavkama nema mogućnost da vidi recimo pod-forum "Tri". Ali, pošto ta korisnička grupa ima u svojim dozvolama mogućnost uređivanja forumskih rubrika, ona može pod-forum "Tri" staviti vidljivu za korisničku grupu "Jedan" i time bez problema vidjeti pod-forum "Tri". Moje pitanje, da li postoji ikakva mogućnost da se to promijeni? Da se korisničkoj grupi "Jedan" oduzme dozvola uređivanja određenih pod-foruma u forumskim rubrikama. Čačk'o sam po dozvolama, ali one samo daju mogućnost uređivanja forumskih rubrika, ali time ih ne ograničavaju na određene forumske rubrike.

Dynamic forum signatures v1.2

Branko.

Mogućnost uređivanja forumskih rubrika omogućava kreiranje, uređivanje i brisanje foruma i kategorija. U principu je moguće kad bi se izvršila izmjena u odgovarajućim datotekama u kojima se upravlja dozvolama isključivanjem te opcije ali je komplikovano tražiti gdje je sve to zastupljeno. Ostavi tako i prati povremeno dnevnik izmjena, svaka takva izmjena se registruje
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

[yub] Lazo

Svjestan sam i sam činjenice da ukoliko već ne postoji slična modifikacija(ja je za preko sat vremena pretrage nisam uspio naći) da je to veoma zeznuto. Ništa, stavite topic solved.

Dynamic forum signatures v1.2

Branko.

Ne, ne postoje takve modifikacije za 2.0.x verzije zbog mogućeg narušavanja sigurnosti. Imam isti problem s izdvajanjem IP view u profilima pa pokušavam da izradim neki mini mod (ako je uopšte moguće)

btw. Ti kao pokretač teme imaš takođe mogućnost da temu označiš riješenom (dugme dolje lijevo).  ;)
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Advertisement: