Problem vezan uz code

Started by Cola-Coca, September 13, 2013, 06:27:06 PM

Previous topic - Next topic

Cola-Coca

Kada stavi netko nesto izmedju code tagova i to sto je stavio izmedju code tagova je previse dugacko forum mi izgleda ovako (vidi sliku ispod):



Znaci ovaj desni dio je izasao iz okvira foruma i izgleda ruzno. Kada istu tu stvar koja je bila izmedju code tagova netko stavi izmedju quote tagova sve je normalno, izgleda ovako (vidi sliku ispod):



Mislim da je problem u index.css od teme koju koristim. Ostavit cu vam ovdje izmedju code tagova kako mi izgleda code i quote od index.css -a pa ako netko moze pomoc. Htjeo bi da mi code bude kao quote kada netko stavlja neki dugacki text a ne da mi izlazi iz okvira foruma.


/* A quote, perhaps from another post. */
blockquote.bbc_standard_quote, blockquote.bbc_alternate_quote
{
font-size: 90%;
color: #666;
line-height: 1.4em;
background-color: #eceadd;
border: 1px solid #000000;
padding: 1.1em 1.4em;
margin: 0.1em 0 0.3em 0;
overflow: auto;




/* A code block - maybe PHP ;). */
code.bbc_code, hide, .ap-hidetext
{
display: block;
font-family: "courier new", "times new roman", monospace;
font-size: 95%;
background: #fefffa;
border-top: 2px solid #b2bece;
border-bottom: 2px solid #b2bece;
line-height: 1.5em;
/* Put a nice border around it. */
border: 1px solid #000000;
margin: 1px auto 1px auto;
padding: 1px;
width: 99%;
padding: 3px 1em;
overflow: auto;
white-space: pre;
/* Show a scrollbar after about 24 lines. */
max-height: 24em;
I LOVE SMF

Dzonny

To je takoreći "common" problem kod mnogih tema...

Briši width: 99% i stavi max-width: 900px (ili već konkretizuj neku cifru, ali ne preveliku zbog onih koji imaju manje rezolucije) i pojaviće se skrol ako je sadržaj u code tagu izvan granica zadatih u max-width elementu...

.NoName.

Ja ipak mislim da mu je najbolje da smanji sa 99% na nekih 85%. Tako bi svima bilo isto bez obzira na rezoluciju, bila ona, lupam 20x20 ili 5000x5000 i ne bi bilo skrolovanja s leva na desno...

Ispravi me ako grešim... madra i sa max width dođe skoro na isto, al' ja uvek gledam i na ove iz NASE što imaju veće rezolucije pa čisto kad budu nadgledati forum da im bude sve lepo uklopljeno :D

Cola-Coca

Quote from: .NoName. on September 14, 2013, 08:15:49 PM
Ja ipak mislim da mu je najbolje da smanji sa 99% na nekih 85%. Tako bi svima bilo isto bez obzira na rezoluciju, bila ona, lupam 20x20 ili 5000x5000 i ne bi bilo skrolovanja s leva na desno...

Ispravi me ako grešim... madra i sa max width dođe skoro na isto, al' ja uvek gledam i na ove iz NASE što imaju veće rezolucije pa čisto kad budu nadgledati forum da im bude sve lepo uklopljeno :D

Stavio sam 80% i ovako sada izgleda:



I LOVE SMF

Dzonny

Koliko ja vidim trenutno ti na forumu stoji width: 80px, a treba 80%. :)

Cola-Coca

Quote from: Dzonny on September 15, 2013, 07:20:08 PM
Koliko ja vidim trenutno ti na forumu stoji width: 80px, a treba 80%. :)

Hvala Dzonny  :D
vjerojatno sam zmjenio "px" za "%" pa se ovo desilo. Sada cu stavit ovu tvoju varijantu a to je  " max-width: 900px" pa cu vidjet kako izgleda.
I LOVE SMF

Advertisement: