Modificari

Started by EnErGYzANT, September 19, 2013, 02:02:38 PM

Previous topic - Next topic

EnErGYzANT

Salut imi poate cineva explica cum pot schimba culoarea din meniul din partea de sus este prea întunecată, nici nu prea vezi meniul.
Iată imagine pentru a vedea exact ce spun hxxp: prntscr.com/1s7z5n [nonactivă]
Am adăuga logo-ul meu, dar nu se schimbă, acest argument este un logo transparent, care, de asemenea, se încadrează mai sus deasupra la search
Iată imagine pentru a vedea exact ce spun hxxp: prntscr.com/1s80i7 [nonactivă]
Vă sugerez ca stiu sa  schimb logo-ul, dar nu se schimbă si nu am idee de ce.
Și cum pot sterge News care apare sub Search Noutăți SMF este  instalat corect. (Sau sa las News, si sa adăug un link către site-ul meu).

Iar jos  in footer în partea de jos a paginii unde acestea sunt aici: SMF 2.0.5 | SMF © 2013, Simple Machines
                                                                                                         XHTML
                                                                                                         2o11
                                                                                                         RSS
                                                                                                        WAP2
Cum pot modifica  pentru a adăuga ceva de genul asta: Copyright © 2013 - mysite
Multumesc si as aprecia daca as avea acest ajutor.

-=[Vyorel]=-

Salut!

Pentru prima intrebare, nu am cum sa te ajut mai concret pt ca nu imi pot da seama cum se numeste tema pe care o folosesti. Ce pot sa-ti zic in momentul de fata este ca modificarile de acolo le poti face din fisierul index.css al temei respective.

Legat de logo, in imaginea pusa de tine nu pare a fi logo-ul forumului. Mai mult ca sigur acolo ai inlocuit fisierul smflogo.png (nu acesta este logo-ul principal). Totusi, am acelasi raspuns ca si mai sus, nu am cum sa-ti zic exact ce si unde sa inlocuiesti, daca nu stiu numele temei.

Legat de optiunea News, o poti dezactiva din header (din Admin/Configuration/Current Theme si debifezi  Enable random news line in the forum header) sau poti scrie orice doresti acolo din Admin/Main/News and Newsletters.

Legat de textul din footer, il poti modifica in fisierul index.template.php din tema pe care o folosesti.
Cauti linia asta:
// Show the "Powered by" and "Valid" logos, as well as the copyright. Remember, the copyright must be somewhere!
Si mai jos gasesti locul unde poti sa adaugi ce text vrei.
My mods for SMF - [6].

EnErGYzANT

Multumesc,revin insa cu o alta problema.
Am adăugat un forum pentru site-ul meu, eu folosesc versiunea 2.0.5 pentru forum
Am un site realizat cu osclass
In site am facut un meniu in care am facut un buton de forum cand dai click sa te duca pe forum dar se deschide în pagină separată și site-ul nu mai este vizibil,se vede doar forumul.
Vreau să fac pagina de deschidere a Forumului, în mijlocul paginii pe site-ul.
Cineva să mă ajute cum pot face acest lucru.
Va mulrtumesc.

-=[Vyorel]=-

Quote from: EnErGYzANT on September 22, 2013, 02:06:05 PM
Multumesc,revin insa cu o alta problema.
Am adăugat un forum pentru site-ul meu, eu folosesc versiunea 2.0.5 pentru forum
Am un site realizat cu osclass
In site am facut un meniu in care am facut un buton de forum cand dai click sa te duca pe forum dar se deschide în pagină separată și site-ul nu mai este vizibil,se vede doar forumul.
Vreau să fac pagina de deschidere a Forumului, în mijlocul paginii pe site-ul.
Cineva să mă ajute cum pot face acest lucru.
Va mulrtumesc.
Asta nu mai tine de SMF si nu te pot ajuta aici :)
My mods for SMF - [6].

EnErGYzANT

Dar ai idee cum as putea face,ma poti ajuta,zi'mi unde pot intra daca ma poti ajuta,mersi.

Advertisement: