Πως μπορώ να συνδέσω Wordpress με το φόρουμ SMF?

Started by Poshnjari, September 24, 2013, 03:41:07 PM

Previous topic - Next topic

Poshnjari

Γεια σας, μια βοήθα σας παρακαλώ, αποφάσισα να περάσω σε wordpress μα δεν θέλω να χάσω τα άρθρα στο φόρουμ, πως μπορώ να συνδέσω το wordpress με το φόρουμ, θέλω όταν ανοίγει η ιστοσελίδα να είναι wordpress.

agridoc

  For Greek aeromodellers and our friends around the world  - Greek Button sets for SMF - Greeklish to Greek mod
Δeν αφιερώνω χρόνο για μηνύματα σε greeklish.

vkot

Θελεις intergration ή να κρατησεις το smf μονο ως αρχειο για τα παλια αρθρα;
Θελεις τους χρηστες σου στο wp ή στο smf;
For specialized SMF installation/customization, Web Development, Linux Server Administration, click here.
Για εξειδικευμένες υπηρεσίες στα παραπάνω, πατήστε εδώ.

Poshnjari

θέλω το φόρουμ να είναι σαν αρχείο.
μα θέλω και όλα τα μέλη να τα περάσω στο wp.
και το πρόβλημα που έχω τώρα είναι οτι χρησιμοποιούσα το Pretty URL και το φόρουμ το πέρασα σε subdomoan και όλα τα άρθρα είναι error 404 κόπια βοήθεια

vkot

Πρεπει να είσαι σίγουρος για το τι θέλεις να κάνεις, πριν το κάνεις. Δεν έχω ψάξει αν γίνεται και πώς. Δες π.χ. μια ιδέα εδώ, χρησιμοποιώντας το bridge plugin: http://wordpress.org/support/topic/how-could-i-take-members-from-simple-machines-forum-and-put-them-on-wordpress
Αν το SMF θα παραμείνει ως αρχείο, θα πρέπει όλοι οι πίνακες να είναι ανοικτοί σε μη μέλη (αφού τα νέα μέλη σου θα είναι πια μόνο στο WP και όχι στο SMF).
For specialized SMF installation/customization, Web Development, Linux Server Administration, click here.
Για εξειδικευμένες υπηρεσίες στα παραπάνω, πατήστε εδώ.

Advertisement: