News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Πρόβλημα με τα e-mail της Microsoft

Started by leftezi, October 16, 2013, 05:48:53 PM

Previous topic - Next topic

leftezi

Γεια σας, παιδιά.
Έχω ένα πρόβλημα με όλα τα e-mail της Microsoft: Hotmail, Outlook, live.com.
Δεν στέλνουν ειδοποιήσεις στα μέλη, ούτε καν για την ενεργοποίηση εγγραφής. Τι μπορεί να συμβαίνει;

GoofyX

Όχι δεν στέλνουν, δεν λαμβάνουν θες να πεις. Μήπως έχει μπει το φόρουμ σου σε κάποια mail black list;
... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...

leftezi

Ναι, δε λαμβάνουν τα μέλη.
Πώς το μαθαίνουμε αυτό, αν έχει μπει το φόρουμ σε blacklist;

gvhools

μήπως πηγαίνει στην ανεπιθύμητη αλληλογραφία;έχεις δοκιμάσει να στείλεις σε ένα δικό σου mail;
τι λογαριασμό email χρησιμοποιείς για να στέλνεις ειδοποιήσεις; @hotmail.com, @gmail.com κλπ κλπ ή από το domain σου;
SMF: 2.0.2
Εμφάνιση: Vertex
Mods:
SimplePortal    2.3.5
Ohara YouTube Embed    1.0
Blue Smiley    1.0
RSS Feed Icon    1.1
Stop Forum Spam    1.0
Ad Managment    3.0.1
---------------------------------
Ελληνική κοινότητα ZorinOs

leftezi

Από το domain μου.
Θα δοκιμάσω αλλά δε νομίζω πως λέει κάτι. Έχω πει και σε γνωστά μου μέλη να ελέγξουν την ανεπιθύμητη αλληλογραφία αλλά δε βρήκαν τίποτε.

leftezi

Δοκίμασα. Το hotmail δεν λαμβάνει ούτε ειδοποιήσεις για ΠΜ. Ούτε στα spam είναι.

Poshnjari

και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα, να μην κάνω άλλο θέμα, το δικό μου φόρουμ δεν στέλνει καθόλου e-mail, που να είναι το πρόβλημα; έχω smf 2.0.5

gvhools

εγώ δεν έχω να σας δώσω  κάποιον τρόπο για να το ελέγξετε καθώς δεν  έχω βρεθεί σε αντίστοιχη θέση με την δική σας.
δοκιμάστε με google:
https://www.google.com/search?client=ubuntu&channel=fs&q=how+to+check+my+email+if+is+spam%3F&ie=utf-8&oe=utf-8#channel=fs&q=how%20to%20check%20if%20my%20email%20address%20is%20spam
SMF: 2.0.2
Εμφάνιση: Vertex
Mods:
SimplePortal    2.3.5
Ohara YouTube Embed    1.0
Blue Smiley    1.0
RSS Feed Icon    1.1
Stop Forum Spam    1.0
Ad Managment    3.0.1
---------------------------------
Ελληνική κοινότητα ZorinOs

Poshnjari

Quote from: gvhools on October 20, 2013, 11:58:02 AM
εγώ δεν έχω να σας δώσω  κάποιον τρόπο για να το ελέγξετε καθώς δεν  έχω βρεθεί σε αντίστοιχη θέση με την δική σας.
δοκιμάστε με google:
https://www.google.com/search?client=ubuntu&channel=fs&q=how+to+check+my+email+if+is+spam%3F&ie=utf-8&oe=utf-8#channel=fs&q=how%20to%20check%20if%20my%20email%20address%20is%20spam
οχι δεν είναι εκεί το πρόβλημα, με wordpress δεν έχει κανένα πρόβλημα.

Advertisement: