News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Проблем с Chat Box(nchat) и кирилица.

Started by trankata, October 29, 2013, 04:56:33 AM

Previous topic - Next topic

trankata

Здравейте ,
използвам СМФ 2.0.6 и инсталирах Nchat.
Проблем ми е , че реже съобщеният писани на кирилица(nchat) до към 60 знака и слага квадратче и многоточие.
Има ли възможност това да се оправи и проблема на СМФ ли е или на Nchat-мода??
Благодаря

Hristo

При мен няма никакви проблеми. В настройките на мода има поле за задаване на максимален брой знаци на съобщение, ако е по-дълго слага многоточие.

В каква кодировка е инсталиран форума UTF-8 или ANSI? Съответно и каква кодировка на българския езиков пакет е инсталирана UTF-8 или Windows-1251?

Промени ли атрибутите на папките и файловете според инструкцията?:
+ CHMOD 0666 for these files: l.txt, NChatMess.php, NChatMuteList.php
+ CHMOD 0644 for all the files left
+ CHMOD 0755 for these folders: ./NChat, ./NChat/sounds

trankata

 l.txt , нямам.
На другите са променени.
Форума и езиковият пакет UTF-8

И във форума  се получава така

"(Последна публикация: "Re: Видове нам�..." ( Днес в 18:55 ))"


Hristo

Форумът конвертиран ли е в юникод или още при инсталацията е избран? Това съм го виждал да става след конвертиране от ANSI в UTF. Причината може и да е друга разбира се, но явно е нещо свързано с кодировката на знаците.

trankata

Форумът е инсталиран през Фантастико на hxxp:xn--c1adjxdheejez.xn--90ae [nonactive] .
Не съм го инсталирал аз. Нищо не е конвртирано , инсталира се директно на Български.

Hristo

И аз съм при тях, но не ми се играе да пробвам дали проблема идва от техния инстал или не. Ако форума е нов го започни отначало, но го инсталирай сам - лесно е. Или направи втори, тестови форум и виж дали ще го има този проблем. Както вече споменах при мен няма такъв проблем.

Advertisement: