SMF 1.1.19 ve 2.0.6 kritik güvenlik güncellemeleri yayımlandı

Started by Antes, October 22, 2013, 06:37:09 PM

Previous topic - Next topic

Antes

Değerli üyeler,

Simple Machines Forum hem 1.1.x hem de 2.0.x için güvenlik yamaları yayımlamıştır. Bu bizim yayımlanmış sürümlerimizi SMF 1.1.19 ve SMF 2.0.6 'ya getirmektedir.

İki sürümde de bu yama ile bir çok güvenlik hataları tespit edilmiş ve ele alınmıştır. Topluluğunuzun güvenliğinden emin olmak adına lütfen en kısa sürede güncelleme yapınız. Bu güvenlik yamalarının yanında SMF 2.0 için bazı hata çözümleri olmuş ve 2.0.6 yaması içine dahil edilmiştir.

Eğer 2.0.5 sürümü kullanıyorsanız, forumunuzu 2.0.6 sürümüne paket yöneticisini kullanarak güncelleyebilirsiniz. Her zaman olduğu gibi Yönetici panelinde güncelleme bildirimini göreceksiniz ve paket yöneticisi size yamayı sorunsuz şekilde indirip yüklemenize izin vermektedir. Eğer güncelleme hakkında bildirimi görmüyorsanız, lütfen "Simple Machines dosyalarını al" zamanlanmış görevini çalıştırın. Ayrıca 2.0.6 için olan yamayı özelleştirme sitesinden smf_patch_1.1.19_2.0.6.tar.gz yama dosyasını indirebilir ve paket yöneticisinden diğer mod paketi yükler gibi yükleyebilirsiniz.

Eğer 1.1.18 kullanıyorsanız, 1.1.19'a smf_patch_1.1.19_2.0.6.tar.gz yama dosyasını kullanarak ve paket yöneticisinden yükleyerek geçebilirsiniz. Eğer hala 1.1.x serisini kullanıyorsanız lütfen bilin ki bu belki de bu seri için yayımlanmış son yamalardan biri olabilir, forumunuz için güvenlik güncellemeleri almaya devam etmek istiyorsanız size 2.0.6 sürümüne güncellemenizi tavsiye ederiz.

Eğer daha eski bir SMF sürümü kullanıyorsanız, indirme sayfasından edineceğiniz tam yükseltme paketi ile 2.0.6 sürümüne yükseltebilirsiniz. Lütfen unutmayın bu yükseltme metodu kullanmanız eklentilerinizi tekrar kurmanızı gerektirir.

Her zaman ki gibi son sürüm için olan değişim geçmişini indirme sayfasından görüntüleyebilirsiniz.

Eğer yamayı yönetici panelinden indirmekte sorunlar yaşıyorsanız, paketi yükseltme yama sayfasından indirebilir ve yukarıda belirtildiği gibi bir mod gibi yükleyebilirsiniz.

Lütfen bu konuyu destek için kullanmayınız, sorunlarınız için yeni konu açınız!

Düzenleme: Eğer yamayı mod sitesinde göremiyorsanız lütfen buraya tıklayın

Saygılar,
Simple Machines Forum




Advertisement: