Arama Motoru Dostu Linkler Ne Zaman "Varsayılan" Olacak?

Started by #Serseri, January 17, 2014, 06:12:15 AM

Previous topic - Next topic

#Serseri

Çok merak ediyorum. Acaba SMF geliştiricilerinin hâlâ bu konuda bir çalışması yok mu?

Yıllar önce pek birşey ifade etmiyordu. Tamam, günümüzde Seo'nun olmazsa olmazları arasında da değil fakat ben üniversiteyi tamamladım, uzun dönem askerliğim biteli 2 sene oldu, devlet daireleri bile bu sistemi kullanır oldu ama hâlâ SMF bu konuda hiç bir mesafe katetmemiş.

Eklentiler ile işinizi görebilirsin diyeceksin ama eklentiyi geliştiren bugün var, yarın yok. Bir süre sonra eklenti geliştirilmediği zaman URL yapısını değiştirmek büyük forumlar için intihar olacaktır.

Antes

SMF ekibi tarafından bir SEO eklentisi yazılmayacaktır (şu anda bununla ilgili bir planı bırakın konuşma/tartışma dahi bulunmamaktadır), çekirdek içine SEO eklentileri ise SMF 3.0 ile başlayacaktır.

Eklentilere olan güvensizliğinize hak vermiyorum desem yalan olur (yani çekirdekte desteklenen bir özellik ile eklenti arasında ki güven farkı aşikardır). Fakat ekibin her yöne ayrı çalışması da bi o kadar imkansızdır. Şu an için SimpleSEF eklentisi en çok önerdiğim eklentiler içindedir (SEO konusunda). Bunun nedenleri arasında;

1) Açık kaynak kodludur
2) Entegrasyon kullanır (Sıfır dosya düzenlemesi)

SimpleSEF eklentisinin hataları yok mu? Var, fakat açık kaynak kodlu olması o eklentinin hatalarının başkaları tarafından dahi düzenlenebilir ve yayımlanabilir olduğunu ifade eder.

Advertisement: