News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Pitanje u vezi konvertovanja

Started by NeBeDab, March 15, 2014, 08:07:44 AM

Previous topic - Next topic

NeBeDab

Dakle, ovako, ja sam tek danas provalio da ovde ima ovaj deo za nase podneblje, i potrebna mi je OGROMNA pomoc.

Naime, forum koji imam je u IPB-u (tako sam ga dobio) a ja to zelim da prebacim u smf, i kad god probam, sta god probam, nece, da li neko ume to da radi, da mi pomogne bicu mu neizmerno zahvalan :D A ako je iz Nis-a, vodim ga u kafanu !!! :D

Dzonny

Pozdrav.

Relevantna tema: http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=477019.0

Pošto vidim da si tamo već pisao o svom problemu, samo ću se nadovezati i reći da su kolege u pravu, dakle neophodno je da ti i SMF i IPB forum funkcionišu na serveru (dakle nemaju neke errore tipa database access error) kako bi uspešno konvertovao bazu.
Da li ti i SMF i IPB forumi rade bez problema?

NeBeDab

Da, rade super :) IPB radi ok, ali je go**o tesko, jedva uspem da se snadjem tu, dok je smf zna se, druga prica bre sve odma resavam i znam tu da se snadjem. Sto se konvertovanja tice, kad god pokusam ali kad god i cime god pokusam, uvek neki eror :/ Zaista ne znam cemu to, a inace sve je podeseno, pun pristup bazi itd, sve sta treba, i samo da kliknem i konverujem i on error :/ Pomagaj molim te :D

Dzonny

Da li user koji si koristio za SMF ima dozvole da pristupi i menja bazu IPB-a? Podesi da ima, ponavljam na bazi koju koristi IPB. Koliko vidim to je razlog zašto konvertovanje ne može ni da se započne.

NeBeDab

E vidis, ima, to i mene buni, nisam neki expert za sve ovo, ali ono... :S Odbija jbt :S Pomaze mi jedan ortak koji ima iskustva, ali i njemu nije jasno sto nece :/ Uf, muke moje... Hvala tebra sto se cimas da odgovaras :) Ajd, videcu sa ovim ortakom, pokazacu mu ovo sto si ispisao pa cemo viideti sta i kako, ako ne uspem, mozda dodjem po jos vecu pomoc ovde :D

Dzonny

Razumem, nema problema.

Potrebno je u principu u phpMyAdmin-u (ili koji god softver za sql management koristiš) ideš u permissions (iliti dozvole) korisnika kog koristiš za pristup bazi SMF-a, i da tom korisniku daš dozvole i za pristup (i izmene i sve ostale dozbole, dakle samo drmni "select all") bazi IPB-a. Znači korisnik koji pristupa SMF bazi mora imati dozvole da pristupi i IPB-bazi. ;)

Advertisement: