Kako sačuvati članove i njihove poruke

Started by Froger, March 17, 2014, 07:33:19 PM

Previous topic - Next topic

Froger

Pozdrav ljudi,

Imam dosta problema oko foruma i planiram da ga reinstaliram pa želim da sačuvam svoju temu, članove i poruke. Ovo se desilo nakon što sam preko softcolousa apdejtovao forum, pa su se onda neke modifikacije poremetile i dovelo do toga da ima bezbroj bagova. Jel ima neko rešenje kako da se najlakše ti postovi, tema i članovi sačuvaju negde i da se posle nakon instalacije ponovo vrate. Evo primer jednog baga:



Svaki apdejt kada sam radio mi je "brisao" modove, pa sam morao da ih instaliram. Onda se desilo ovo čudo i prikaz ljudi u poslednjih 24 časova se duplirao. Sada nije instaliran mod pa ne ispisuje članove. Šta uraditi po ovom pitanju? Takođe modovi poput thanks-o-matica ne rade na ovoj verziji. Ne poznajem SMF i nadam se da nije problem da me makar malo uputite. :)

Venera

Thanks_O_Matic mod treba da radi na ovoj verziji i radi ako nešto drugo nije problem, a moguće je da na Dziner-ovoj temi (bar mi liči da je njihova) treba da isnstaliraš ručno u nekim fajlovima. To se moralo pokazati prilikom instalacije. 

Za ovo što je duplirano, znači da imaš i duple kodove u nekom fajlu. Pogledaj koje fajlove menja mod "Who is online today", pa ručno izbriši višak.

Ili...

ja bih lepo uradila backup baze, backup fajlova, pa onda uradila upgrade i imala čistu i ispravnu instalaciju, jer i sam kažeš da ima prilično bagova i grešaka i da ti svaki update briše modifikacije (briše!!!). Kad u početku imamo malu grešku u instalaciji, moguće je da svaka sledeća instalacija moda, izazove još i još i još... greška.  Kad je takva situacija najbolje je odraditi iz početka, polako instalirati sve modove i biti miran. Naravno, odmah posle svega toga sačuvati backup fajlova, pa ako ikad krene po zlu, miran si. Kako se radi upgrade, ako ne znaš imaš ovde lepo tutorijal koji je uradio Skipper, pa pogledaj.

Pozdrav i srećno!  :)

PS Ne bih skidala Copyright instalirane teme jer to nije korektno prema autoru koji je uložio puno truda da nam priušti besplatnu temu. ;)

OptimusFX

Ako ti je vec toliki problem, odi na cpanel napravi backup, nakon toga obrisi ceo forum, install ga opet, podigni ga na bazi koju si backup i eto ti novi forum :)

Dzonny

Ako ne znaš gde si pogrešio i šta je problem sa trenutnim "bagovima" - oni će se vrlo verovatno pojaviti i na novom forumu koji pokreneš ispočetka.
Fale ti jezički stringovi nekog moda (koliko vidim sa slike), najverovatnije logged in today mod (ili već kako god mu je tačan naziv), to se lako rešava ubacivanjem odgovarajućih stringova u jezik koji koristiš. Verovatno to radi kako treba sa engleskim jezikom.

Venera

Da li se radi o modu "Users_Online_Today_2.0.3."? Link  http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=217 ;)

On u paketu ima srpski i hrvatski jezički fajl. Instaliraju se automatski.  ;)




Froger

Hvala vam na odgovorima. Nije besplatna tema i u tome je poenta zbog čega sam je menjao jer izvorno ne izgleda ovako. Da je besplatna svakako se ne bismo "hvalili" tuđim radovima. :) Da radi se o 2.0.3. verziji. Uradiću sada parse pa ću obrisati ručno dupliran kod. Kako da radim upgrade kad sam već na 2.0.7?

Advertisement: