Как да се направи Bakup само на темите?

Started by kurtiMakarov, January 29, 2014, 08:52:07 AM

Previous topic - Next topic

kurtiMakarov

Как мога да направя Bakup,само на темите,без настройките? (SMF 2.0.6 )


Hristo

През phpMyAdmin - Експорт - Потребителско - Избираш таблиците, които искаш - Изпълнение

Има ли конкретна причина да искаш само темите?

GPowerE36

Ще допълня колегата Kurti Makarov
Платформата е омазана мисля. Неволно натиснат бутона за деинстал на всички добавки, след което при опит за слагане се получава срив и се налага връщане на бекъп, но този бекъп който се връща, връща и проблемите.
П.П. - Всичко обаче в момента работи както трябва, а добавките в таблото за управление седят за инсталиране.  ::)

Hristo

Не знам точно какви са проблемите, но вярвам, че с малко играчка, че ще се реши проблема. Опитахте ли с:
http://wiki.simplemachines.org/smf/Repair_settings.php

Ако знаете кои модули са били инсталирани може ръчно да проверите файловете и да почистите остатъците, където има такива. Други варианти са подмяна на файловете с нови от 2.0.6 инсталационния пакет. Или нов инстал и импорт на (част от) таблиците.

@Bogo

Quote from: Hristo on January 29, 2014, 11:10:33 AM
може ръчно да проверите файловете и да почистите остатъците, където има

Само това е решението, това упражнение ми се наложи преди време заради един мод, но е разрешимо.
За това последно време не инсталирам модове, а вкарвам код и при ъпдейт няма изненади. :)


GPowerE36

Здравейте отново, а от къде мога да върна бекъпа който вече е свален предварително от (Резервно копие на базата от данни)?
Търсих, но нещо не мога да открия. Моля за помощ.

Hristo

Първо, не използвайте функцията, която е във форума за бекъп, защото понякога не прави качествен бекъп. За малък форум не е проблем, но за форум с много постове и голяма БД бекъп от админ центъра на форума е лоша идея. Най-сигурно е да се прави от cPanel-а на хостинга ви.

По същество - phpMyAdmin - маркираш и изтриваш таблиците, после отиваш в таба "Импорт" избираш файла с архивираната БД - Изпълнение.

GPowerE36

Извинете, но не го виждам този път. Бихте ли ми казали къде да търся?

Hristo

phpMyAdmin не се намира във форума, а в цПанел-а на хостинга.


@Bogo

По-добре недей пипай, защото ще си навлечеш проблеми.

Hristo

Те явно вече ги имат проблемите и не е ясно дали имат друг вариант за решаването им. А и не е чак толкова опасно, ако архивираш преди да пипаш.

@Bogo

Quote from: Hristo on February 12, 2014, 03:01:07 PM
Те явно вече ги имат проблемите и не е ясно дали имат друг вариант за решаването им.

Варианта е платена помощ.

Hristo


@Bogo

Българите сме страшни, първо ще омажем нещата тотално и тогава ще  тръгнем към платена помощ.  :D :D

Advertisement: