News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Бaзa дaнни

Started by Joro711, February 19, 2014, 10:42:48 AM

Previous topic - Next topic

Joro711

Съществувa ли някaкъв нaчин дa бъде импортирaнa стaрa бaзa дaнни от версия 1.1.19 в новa бaзa дaнни към току-що инстaлирaн форум с версия 2.0.7?

@Bogo

Здравей,

да може. Ти какво точно искаш да импортираш?

Joro711

Имам форум с 1.1.19 и искам да го обновя до 2.0.7. Но тъй като по стария форум са правени множество промени и са инсталирани добавки, при обновянето дава постоянно грешки.
Идеята ми е в чисто нов форум с 2.0.7 да импортирам базата от 1.1.19. Как може да стане това?

@Bogo

Quote from: Joro711 on February 19, 2014, 03:26:46 PM
Имам форум с 1.1.19 и искам да го обновя до 2.0.7. Но тъй като по стария форум са правени множество промени и са инсталирани добавки, при обновянето дава постоянно грешки.
Идеята ми е в чисто нов форум с 2.0.7 да импортирам базата от 1.1.19. Как може да стане това?

Прочете ли документацията за ъпдейт. Трябва от старата база данни да се изтеглят темите + потребителите + аватарите и прикачените файлове, доста работа си е... по-добре направи  един архив на сегашната версия, след което махни всички модули, трябва да се обнови.

Joro711

Кaк точно стaвa извaждaнето нa тaзи информaция от бaзaтa дaнни?

@Bogo

Аз лично, работя със Notepad++, но има промени от версия 1.хх и 2.хх  и за това трябва да се чете документацията.

Joro711

За да не отварям нова тема, искам да попитам дали съществува конвертор за SMF версия 2, с помощта на който може да се пренесе SMF форум версия 1? Въпросът е именно за конвертор, а не за ъпгрейд на форума, тъй като вече обясних за грешките, които получавам при опит за ъпгрейд.

@Bogo

Здравей,

аз поне не знам за такъв, но виж в гугъл напълно възможно е да има такъв. Иначе по темата ти, има разлика в таблиците/mysql/  версия 1.хх и 2.хх .

Поздрави и Успех! :)

Advertisement: