Решение за ъпдейт, ако сте на бета версия

Started by @Bogo, February 21, 2014, 02:10:52 PM

Previous topic - Next topic

@Bogo

Здравейте,

от доста време бях на версия SMF 2.0 RC4 поради доста причини, най-вече заради някой модове. реших преди няколко дена да направя ъпдейт, но удари на камък, какви ли не начини не опитах, но в крайна сметка намерих решение.
Направих ръчно промените по php файловете и минах по този начин на версия SMF 2.01 и от там беше вече лесно през администрацията направих до последната версия с няколко клика на мишката.

Моето лично мнение е, ако можете вкарвайте код, не използвайте модули, защото не се знае до коя версия ще ги поддържа разработчика им. В тази насока работя вече, за да нямам бъдещи изненади.

@Bogo

Не се разминах само с това, имаше разлика в доста файлове във версиите им. Днес цял ден съм си играл да оправя и този проблем. Грешката е изцяло моя, доста версии бях изостанал поне 7.

Hristo

На тест форума ми имах над 100 инсталирани мода и въпреки това рядко имаше конфликт при инсталиране на нова версия, а когато имаше най-често лесно се решаваше проблема. Общо взето почти всички модове, които са съвместими с версиите над RC3 работят без проблем с най-новите. Понякога може да се наложи дребни промени на ръка, но това не е болка за умиране. Та, кои са били модовете (ако са от официалните), които са те възпирали да ъпгрейдваш?

@Bogo

Здравей Христо,

в самото начало бях на SMF 1.19 без да използвам никакви модули, чиста инсталация   след което направих ъпдейт до версия на SMF 2.0 RC1 и се започна едно търсене на модули и тяхната инсталация. :) Да ти кажа честно, нямам на идея колко съм тествал, но на форума не бяха повече от 10 от който реално се използваха 2-3. :) Според мене е най-добре, слагай код ръчно не използвай модулите, има две причини, какви промени правят по ядрото на SMF, поддръжката на разработчика не се знае до кога ще е. Вярно форума поддържа емулация на версията, но това не е решение.


Поздрави!

Advertisement: