Какво пропускам

Started by GPowerE36, March 07, 2014, 02:03:41 AM

Previous topic - Next topic

GPowerE36

При инсталация на SMF стигам до тази стъпка



и не мога да създам юзър и пас за админ панела? Какво пропускам?

@Bogo

Попълваш ли коректно всичко? Паролата за базата данни...коректна ли е?

GPowerE36

Абсолютно всичко попълвам както трябва. Как ли не ги въртях. Да не би да трябва някъде предварително да се създадат юзъра и паса за админа освен в MySQL Databases?

Hristo

Най-вероятно причината е в хостинга ти. Ако не е тайна кой е той?

Пробвай да отвориш форума, все едно вече е инсталиран. Ако се отвори пробвай да се регистрираш, като обикновен потребител. Ако успееш, значи почти сигурно причината е в хостинга ти и трябва да се свържеш с тях.

GPowerE36

Смених юзъра в MySQL и всичко е точно вече. Явно нещо не съм бил направил като хората. Сега ако успея да инсталирам и Български език....

GPowerE36

Така...., след добавяне на Българския пакет чрез фтп  в основната папка на форума се получи това като зададох Български?

Hristo

При инсталацията избра ли utf-8? Ако си, то трябва да инсталираш Bulgarian-utf8 пакета.

GPowerE36

#7
Да избрах го и да него сложих. :(

П.П. - Явно не е бил Bulgarian-utf8 пакета. И този проблем е решен.

GPowerE36

Коя директория трябва да напиша след като въведа данните за FTP в Local path to SMF(локален път на SMF) за да инсатлирам модул?


Hristo

Не мога да разбера защо го правиш така?! Ползвай някой фтп клиент и качи файловете на модулите в папка Packages. След това отвори: Администриране » Управление на модули и ги инсталирай от там.

GPowerE36

Пробвах както казвате, качвам ги с FTP в Packages, но не се виждат в Администриране » Управление на модули? Нещо гнило май има с правата?

Hristo

Много "гнили" неща за нов инстал. Кой/какъв е хостинга ти?


@Bogo

Малеее ти си готов за хакване...я си оправи правата, 755 за папките, а за файловете 644.

GPowerE36

Това за всички папки и файлове ли е? Благодаря ви момчета.

@Bogo

Quote from: GPowerE36 on March 08, 2014, 05:59:43 AM
Това за всички папки и файлове ли е? Благодаря ви момчета.

Да!  :)

GPowerE36

Когато направя 755 права на папките при инсталиране на модула ми излиза това???


а тук ето какво става.

Hristo

За последен път: Кой/какъв (платен/безплатен) е хостинга ти?

@Bogo

Оправи си правата на файловете - 644, както ти писах.


Quote from: Hristo on March 08, 2014, 07:03:00 AM
За последен път: Кой/какъв (платен/безплатен) е хостинга ти?

Да, кажи кой е, да не е "тъп хост"?  :D

GPowerE36

#19
Quote from: GPowerE36 on March 08, 2014, 02:45:53 AM
TOPhost.bg ???
Нали ви написах кой е хоста? Платен е.  :)

@Bogo

Quote from: GPowerE36 on March 08, 2014, 07:08:11 AM
Quote from: GPowerE36 on March 08, 2014, 02:45:53 AM
TOPhost.bg ???
Нали ви написах кой е хоста? Платен е.  :)

Мдам, както и предполагах /не бях видял, че си писал/ с този хост само проблеми те очакват...

GPowerE36

@Bogo, промениних всички права на папките и файловете в основната директория и в момента излиза това в началната страница.


Hristo

Извинявай, пропуснал съм този ти пост. Предполагам става дума за плана им "индивидуален". Като гледам каква е цената му съм почти сигурен, че към него като бонус върви и ситен текст с ограничения (не го търси, вероятно го няма черно на бяло). Едно от тези ограничения вероятно е, че не можеш да инсталираш модове. Това е стандартна екстра към всеки безплатен хостинг, а този е почти безплатен. Всъщност няма нищо чудно в това, даже е нормално. Някои от модовете са изключително натоварващи за сървърите и при тази цена няма как да ти дадат свободно да слагаш каквото си искаш.

Просто ги попитай дали причината е при тях.

GPowerE36

А правата? За това ли така става? А ако си ги добавям ръчно чрез ftp ще имам ли проблеми?

Hristo

Всички тези проблеми при нов инстал не може да са случайни и първия заподозрян е хостинга. Най-добре се обърни към тях.

Всъщност ти как инсталира форума - свали файловете от тук и ги качи на сайта си или ползва това, което (вероятно) е налично в цПанела на хостинга ти?

Ако можеш свободно да качваш файлове (което явно можеш) опитай да инсталираш ръчно модовете. На страницата на всеки мод срещу Manual Install Instructions for SMF избираш версията на твоя форум и след това натискаш бутона Parse. Ще видиш инструкциите кой файл да отвориш, какъв текст да намериш и с какъв да го замениш. Лесно е. Но първо пиши на хостинга ти, за да си сигурен от къде идват проблемите.

@Bogo

Питай съпорта на хостинга, както Христо те посъветва. За тази хостинг компания има цели фермани с проблеми в нета и в Джумла-БГ, според мен мести се, проблема е в техния телевизор.

GPowerE36

Благодаря ви за отговорите. Ще се обърна към хората от хостинга. Форума и пакета за Български език съм си ги свалил от тук и си ги инсталирах.

Още веднъж ви благодаря. Аз искам 4-5 мода да инсталирам и ще се опитам да ги направя ръчно. Вече с Tapatalk се справих  :) да видим до къде ще я докарам, пък ако тръгне форума ще го прехвърля или ще мина на по висок план.

GPowerE36

Забелязах още един проблем. Имейлите за активация отиват в spam на gmail???? WTF?  >:(

Hristo

Вероятно хостинга се ползва от много спамери и затова имейлите, които минават през сървърите им отиват превантивно в спама. Явно топхост не е добър хостинг вариант. За статични сайтове може и да е идеален (евтин), но не и за динамични.

@Bogo

Ще отиват защото си на PHP. :)


Направи го така.

Set Mail type to:             SMTP
Set SMTP server to:         ssl://smtp.googlemail.com
Set SMTP port to:            465
Set SMTP username to:     [email protected]
Set SMTP password to:     Your email password
Confirm the password
Save the settings.

GPowerE36


@Bogo

Виж, какви настройки съм ти дал.

GPowerE36

#32
На SMTP име за логване не разбрах кой имейл трябва да въведа?

П.П. - Ето какво ми отговориха от tophost.bg когато ги попитах за ограничението на модули.
QuoteЗдравейте,
искате ли да преместя акаунта Ви на сървър оптимизиран за cms системи. Там ще може да се оправите по лесно. След преместването акаунта може да не е достъпен от 2-24 часа.

Дайте съвет.

@Bogo

Здравей,
мести го без да се чудиш, това че няма да бъде достъпен от 2 до 24 часа е за DNS, но едва ли ще е повече от 2-3часа.


GPowerE36

Благодаря на всички които ми помогнаха.

Имам още един въпрос. Кой мод да използвам за да си добавя кастъм бутон в менюто и ако може да ми излиза преди бутона начало?

Hristo

Най-добрият вариант е да го добавиш ръчно:
http://wiki.simplemachines.org/smf/Buttons_-_How_do_I_add_buttons_to_SMF_2.0

Само в случай, че ти е твърде сложно (а то въобще не е) може да ползваш:
http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=3310

GPowerE36

Изкьорих се и не мога да намеря тия редове. Пробвах и с един друг мод. Сигурно има някоя тънкост.

Hristo

Не ми казвай, че търсиш с очи!?

Ето пример (не съм го тествал, но трябва да стане):

Намираш:
'home' => array(
'title' => $txt['home'],
'href' => $scripturl,
'show' => true,
'sub_buttons' => array(
),
'is_last' => $context['right_to_left'],
),


Заменяш с:
'buton1' => array(
'title' => $txt['buton1'],
'href' => 'http://моя_сайт.com/',
'show' => true,
'is_last' => $context['right_to_left'],
),
'home' => array(
'title' => $txt['home'],
'href' => $scripturl,
'show' => true,
'sub_buttons' => array(
),
),


В index.bulgarian-utf8.php и  index.english.php добавяш този ред

$txt['buton1'] = 'името на бутона ти';

Обърни внимание на нещата, които трябва да промениш според нуждите си - линка и името на бутона

@Bogo

Hristo, ще те търся да ми ставаш даскал, да знаеш! :D

Hristo

Това е често задаван въпрос и има достатъчно информация както в уикито, така и във форума. Конкретния случай е малко по-различен, защото бутона става първи, но с малко проба-грешка (в тест форум) човек се научава. Иначе аз не съм програмист.

@Bogo

Quote from: Hristo on March 12, 2014, 10:51:33 PM
Това е често задаван въпрос и има достатъчно информация както в уикито, така и във форума. Конкретния случай е малко по-различен, защото бутона става първи, но с малко проба-грешка (в тест форум) човек се научава. Иначе аз не съм програмист.

Пипаш здраво html и css , а то от там се почва.  :)

Hristo

Css и html дори не ги считам за програмиране. Php е далеч по-сложен език.

@Bogo

Quote from: Hristo on March 13, 2014, 04:37:37 AM
Css и html дори не ги считам за програмиране. Php е далеч по-сложен език.

Eeee те са основата, без тях няма как да се случат нещата.  :)

GPowerE36

Здравейте отново,
с тема Firox Multicolor by SMFSimple.com съм на форума и имам един въпрос относно нотификацията за лични съобщения. Когато ми изпратят или пратя няма значение ми излиза прозорец който ме известява, но откажа ли го не ми стои в форума като бадж. Как мога да поправя това или ми трябва отделен мод и кой е той. Също така искам един мод за "Виж ново съдържание" или "Виж новите мнения" моля за насоки. С SMF 2.0.7 съм.


GPowerE36

Привет @Hristo,
след като прегледах линка който си ми дал и нищо не ми хвана окото се разрових из Админ панела по обстойно в менюто "Menu Editor Lite" което по-рано ми препоръча. Там намерих тази екстра която ми трябва "Нови мнения". Остава дилемата с бадж за "Непрочетени съобщения"

Благодаря ви.

GPowerE36

Здравейте отново приятели, искам да попитам как мога да направя така, че от форума ми секция новини да се публикуват постовете с новините автоматично на блога който е WORDPRESS?

Hristo

Това е въпрос, който трябва да се зададе към уърдпрес. Потърси сред техните модове. Ако няма такъв (най-вероятно), то трябва някой да напише такъв мод за уърдпрес, което почти сигурно ще е срещу заплащане.

GPowerE36

А каква начална страница мога да ползвам на форума? Да е съвместима с SMF да е като едно цяло.

Hristo

За тази цел най-често се ползва портал:
http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?action=search;basic_search=portal

Друг добър вариант е да се ползват възможностите, които дава SSI.php:
http://wiki.simplemachines.org/smf/Category:SSI
http://www.simplemachines.org/community/ssi_examples.php

По-сложно е, но дава доста възможности, например да се показва информация от форума на страница не принадлежаща към форума и т. н. С порталите е по-лесно.

GPowerE36

Благодаря ти @Hristo, SimplePortal ми свърши чудна работа.

GPowerE36

Здравейте отново,
Какво трябва да направя или инсталирам за да получа такъв блок с Тагове?

Вискяр

Quote from: GPowerE36 on March 08, 2014, 02:45:53 AM
TOPhost.bg [nofollow] ???
Ето ти мненията на повечето български уебмастъри относно хостинг [nofollow] местата. TOPhost.bg [nofollow] дори не присъстват в анкетата - явно никой не е проявил желание да ги довпише.
Не препоръчвам SuperHosting.bg [nofollow] - много хора ги ползват, главно заради агресивната им реклама, но качеството им пада непрекъснато.
Аз съм на Hostbulgaria.com [nofollow] вече четири години - мога да кажа само добри неща.

GPowerE36

Здравейте,
инсталирах Tagging System For Topics и Cumulus Congestus, и получих таговете които искам само, че не там където искам. Появяват се в информационния център на форума а аз ги искам отстрани в блокче? Моля помогнете.
Ето как са в момента.

@Bogo

Quote from: GPowerE36 on April 03, 2014, 02:11:05 PM
Здравейте,
инсталирах Tagging System For Topics и Cumulus Congestus, и получих таговете които искам само, че не там където искам. Появяват се в информационния център на форума а аз ги искам отстрани в блокче? Моля помогнете.
Ето как са в момента.


трябва малко да пипнеш с html и css и си готов с позиционирането.

Advertisement: