Какви са предимствата на SMF?

Started by Mastilo, April 03, 2014, 02:28:29 PM

Previous topic - Next topic

Mastilo

Искам да направя малък форум и почти съм се спрял на СМФ. Но все пак ми е интересно да чуя вашето мнение, защо вие избрахте тази платформа? С какво е по-добра от phpBB или другите безплатни?

@Bogo

Въпрос на избор, това е все едно да ме питаш, защо карам Mercedes-Benz.

Mastilo

Всеки иска да кара Мерцедес защото е станал нарицателно за хубава кола, но SMF едва ли е! Най-малкото защото е безплатен...
Кажете все пак вие навремето защо се спряхте именно на него?

Hristo

Както СМФ, така и phpBB са безплатни - сваляш, инсталираш тестваш. Каквото и да си говорим това е най-добрият вариант. Ако искаш форумът ти да има повечко екстри - търсиш сред достъпните модули за двата форума, ако намериш - инсталираш (и тук ще видиш една от големите разлики между тези два софтуера) и тестваш.

Лично аз не съм си играл с phpBB от повече от 10 г. Когато избирах се чудих дали да е MyBB или СМФ, но тогава българският преводач на MyBB се отказа да продължава да го превежда (поради проблеми, които идваха от разработчиците), така че остана само един избор.

Истината е, че поради голямото текучество в екипа през последните 5 години СМФ много изостана откъм "модерност", но си е стабилен. Ако не знаеш, най-големият български форум - bg-mamma ползва smf 1.1, разбира се с много къстъм код. СМФ 2.1 предстои да излезе, но тъй като сега са само 2-ма разработчиците нещата вървят бавно. Все пак се надявам до края на годината да е поне в бета версия, което значи достатъчно стабилен за да се ползва при желание. Лично на мен 2.1 ми допада доста повече от 2.0, защото доста излишен код беше изчистен, а и се добавиха няколко полезни благинки. Не е на нивото на платените, но сред форумите, които са безплатни и преведени на български ще е най-добрият... поне за мен е така.

@Bogo

Аз лично избрах SMF поради доста причини, лесно можеш да си го модифицираш във вариант, който искам. Вярно е, че когато започнах нямах си никаква идея как става това поради факта, че не можех да пиша нито на HTML, CSS, а да не говорим за php. Но сега нещата са съвсем други и това ме улеснява.

Досега честно казано, аз поне не знам да е хакван SMF форум, говоря за ядрото, а не за модулите през който стават най-честите атаки поради факта, че не се ъпдейтват от разработчиците.

Първо, трябва да си отговориш на въпроса, дали SMF ще изпълни твоите изисквания като форумна система и сам ще разбереш дали ще го използваш.

За мен лично по нищо не отстъпва на другите дори и платените. Наскоро обновихме форума на Joomla.BG с най-новата версия на SMF изпълни всички наши изисквания.

Mastilo

Вижте какъв странен форум намерих - hxxp:motivatori.net [nonactive] Това наистина ли е СМФ? Или са повече от една системите???

@Bogo

Да, това е SMF, не знам какво виждаш толкова хубаво в него, сега е нито форум нито сайт. :)
Използван е мод.

Mastilo

И главната страница също ли? И панела за логване е съвсем друг.... ???

Hristo

Главната страница  е създадена със SimplePortal плюс други модове и най-вероятно къстъм код. Дизайна най-вероятно е базиран на някой от многото платени или безплатни облици.

@Bogo

Има дребни неща правени къстъм както Христо каза, но като цяло няма нищо уникално за да те учудва. :)

Като те гледам ще ти трябва бюджет за да ти станат нещата по твоя вкус и разбирания няма да минеш със стандартните екстри.  :)

Mastilo

Благодаря ви за отзивите, ще видим какво ще бъде накрая. Сега зех и по IPB да се заглеждам....

@Bogo

Гледай внимателно, защото имат определени лицензи. Аз не бих закупил IPB, доста бъгав и бавен, а и финансово не ме устройва.

Advertisement: