News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Problem sa loginom

Started by Katarina., November 02, 2014, 10:46:34 AM

Previous topic - Next topic

Katarina.

Verzija smf foruma: 2.0.9.
Jezik:Engleski
Instalirala sam smf forum i prilikom logina mi izbacuje sledeći problem:

Nekoliko puta sam brisala i ponovo instalirala forum, brisala kolačiće, međutim problem i dalje postoji.
Da li  neko zna kako da rešim ovo?
Hvala unapred.

cortez

U pravilu se radi o nekoliko mogućih opcija:

1. Hosting pretjeruje sa korištenjem mod_security modulom. Kontaktiraj ih i neka malo "olabave". To često pravi problem SMF-u.
2. Jesi dirala možda "Enable local storage of cookies" i "Use subdomain independent cookies" ? Ako da, to bez kvačice ostaviti.
3. Instalirani modovi? Drugi browser?

Katarina.

Quote from: cortez on November 02, 2014, 01:55:23 PM
U pravilu se radi o nekoliko mogućih opcija:

1. Hosting pretjeruje sa korištenjem mod_security modulom. Kontaktiraj ih i neka malo "olabave". To često pravi problem SMF-u.
2. Jesi dirala možda "Enable local storage of cookies" i "Use subdomain independent cookies" ? Ako da, to bez kvačice ostaviti.
3. Instalirani modovi? Drugi browser?

Pozdrav cortez i hvala za odgovor.
Nisam ništa dirala, jer posle instalacije foruma uopšte ne mogu da se ulogujem, pa samim tim ni da instaliram modove.
Pokušala sam da se ulogujem i preko Mozile i preko Chroma, ali izbacuje isti problem.



cortez

Kontaktiraj hosting i objasni koje probleme imaš. To je tipično za mod_security i oni u svojim apache logovima vide što točno se događa.

Zwerko

#4
Pozdrav. Imam sličan problem, kod svakog prvog logiranja izbaci grešku da je lozinka neispravna, isto je zabilježeno i u dnevniku grešaka. Kako je to nova instalacija i novi forum jos nemam članova da testiramo na veliko. Ono što sam uspio vidjeti je da mi se to dešava u IE 11, dok u chromu nema problema. Tako da vjerujem da to nema veze sa postavkama u php.ini. Testirat cu još u nekom browseru, a u međuvremenu možda netko ima kakvo rješenje ?

edit: postavka u php.ini je session.hash_bits_per_character   4 , znaci to je u redu...

Dzonny

Pošto je čista instalacija nema šanse da je do SMF-a, tako da to moraš proveriti sa hosting podešavanjima, phpini, mod_security i sličnim postavkama.

Advertisement: