News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Какво пропускам

Started by GPowerE36, March 07, 2014, 02:03:41 AM

Previous topic - Next topic

@Bogo

Quote from: Hristo on March 12, 2014, 10:51:33 PM
Това е често задаван въпрос и има достатъчно информация както в уикито, така и във форума. Конкретния случай е малко по-различен, защото бутона става първи, но с малко проба-грешка (в тест форум) човек се научава. Иначе аз не съм програмист.

Пипаш здраво html и css , а то от там се почва.  :)

Hristo

Css и html дори не ги считам за програмиране. Php е далеч по-сложен език.

@Bogo

Quote from: Hristo on March 13, 2014, 04:37:37 AM
Css и html дори не ги считам за програмиране. Php е далеч по-сложен език.

Eeee те са основата, без тях няма как да се случат нещата.  :)

GPowerE36

Здравейте отново,
с тема Firox Multicolor by SMFSimple.com съм на форума и имам един въпрос относно нотификацията за лични съобщения. Когато ми изпратят или пратя няма значение ми излиза прозорец който ме известява, но откажа ли го не ми стои в форума като бадж. Как мога да поправя това или ми трябва отделен мод и кой е той. Също така искам един мод за "Виж ново съдържание" или "Виж новите мнения" моля за насоки. С SMF 2.0.7 съм.


GPowerE36

Привет @Hristo,
след като прегледах линка който си ми дал и нищо не ми хвана окото се разрових из Админ панела по обстойно в менюто "Menu Editor Lite" което по-рано ми препоръча. Там намерих тази екстра която ми трябва "Нови мнения". Остава дилемата с бадж за "Непрочетени съобщения"

Благодаря ви.

GPowerE36

Здравейте отново приятели, искам да попитам как мога да направя така, че от форума ми секция новини да се публикуват постовете с новините автоматично на блога който е WORDPRESS?

Hristo

Това е въпрос, който трябва да се зададе към уърдпрес. Потърси сред техните модове. Ако няма такъв (най-вероятно), то трябва някой да напише такъв мод за уърдпрес, което почти сигурно ще е срещу заплащане.

GPowerE36

А каква начална страница мога да ползвам на форума? Да е съвместима с SMF да е като едно цяло.

Hristo

За тази цел най-често се ползва портал:
http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?action=search;basic_search=portal

Друг добър вариант е да се ползват възможностите, които дава SSI.php:
http://wiki.simplemachines.org/smf/Category:SSI
http://www.simplemachines.org/community/ssi_examples.php

По-сложно е, но дава доста възможности, например да се показва информация от форума на страница не принадлежаща към форума и т. н. С порталите е по-лесно.

GPowerE36

Благодаря ти @Hristo, SimplePortal ми свърши чудна работа.

GPowerE36

Здравейте отново,
Какво трябва да направя или инсталирам за да получа такъв блок с Тагове?

Вискяр

Quote from: GPowerE36 on March 08, 2014, 02:45:53 AM
TOPhost.bg [nofollow] ???
Ето ти мненията на повечето български уебмастъри относно хостинг [nofollow] местата. TOPhost.bg [nofollow] дори не присъстват в анкетата - явно никой не е проявил желание да ги довпише.
Не препоръчвам SuperHosting.bg [nofollow] - много хора ги ползват, главно заради агресивната им реклама, но качеството им пада непрекъснато.
Аз съм на Hostbulgaria.com [nofollow] вече четири години - мога да кажа само добри неща.

GPowerE36

Здравейте,
инсталирах Tagging System For Topics и Cumulus Congestus, и получих таговете които искам само, че не там където искам. Появяват се в информационния център на форума а аз ги искам отстрани в блокче? Моля помогнете.
Ето как са в момента.

@Bogo

Quote from: GPowerE36 on April 03, 2014, 02:11:05 PM
Здравейте,
инсталирах Tagging System For Topics и Cumulus Congestus, и получих таговете които искам само, че не там където искам. Появяват се в информационния център на форума а аз ги искам отстрани в блокче? Моля помогнете.
Ето как са в момента.


трябва малко да пипнеш с html и css и си готов с позиционирането.

Advertisement: