Problema la cearea topicurilor si firma de web-hosting!

Started by Hattoldy, December 04, 2014, 02:09:04 PM

Previous topic - Next topic

Hattoldy

Am cumparat web-hostingul si domeniul de la firma Quality-Host , acestia au softaculous care tot de acolo imi pot instala SMF , l-am instalat si surpriza nu merge din cauza ca mi se sterge automat  Subs-Post.php din sources , am vorbit cu cei de la web-host si imi spun ca nu imi scot fisierul din carantina si mai pe deasupra ma si ameninta ca daca mai "pun fisiere daunatoare clientilor quaity-host" imi opresc serviciile.


Intrebarea mea :

- Ce naibi pot face sa repar SMF fara ajutorul la capcauni aia?
- Daca astia imi opresc serviciile , imi pierd si domeniul?

-=[Vyorel]=-

Domeniul nu au voie sa ti-l ia atata timp cat tu l-ai platit pe 1 an de zile ca de exemplu. Ce ar putea opri ei, este doar gazduirea.

De ce nu iti iei gazduire web de la alta firma? Si doar schimbi ns-urile la domeniu.
My mods for SMF - [6].

radu81

Dacă e un domeniu .ro îți convine sa cumperi domeniul separat, îl plătești o singura data și în fiecare an reînnoiești doar contractul de hosting asa cum ți-a indicat și Viorel.

Părerea mea e sa nu folosești installerul din softaculous ci sa instalezi tu singur smf
sorry for my bad english

-=[Vyorel]=-

Quote from: radu81 on December 04, 2014, 03:04:36 PM
Dacă e un domeniu .ro îți convine sa cumperi domeniul separat, îl plătești o singura data și în fiecare an reînnoiești doar contractul de hosting asa cum ți-a indicat și Viorel.
Dupa parerea mea, achitarea unui hosting pe o durata de 1 an nu mi se pare ok. Sa zicem ca platesc hostul pe 1 an, dar peste 6 luni dispare firma aia. Ce am facut? Am pierdut bani aiurea. Asa ca cel mai ok e sa fie platit pe maxim 3 luni, sau mai bine in fiecare luna.

#Hattoldy, am vazut in celalalt topic al tau ca ai ales un host gratuit. Nu-ti recomand deloc. De ce?
1. Resurse putine.
2. Limite multe
3. Viteza mai mica decat al unui melc
4. Prost securizate, sau chiar deloc.
My mods for SMF - [6].

Advertisement: