Pomoć oko foruma

Started by izvodz, January 19, 2015, 05:14:20 PM

Previous topic - Next topic

izvodz

Hvala svima unaprijed koji mi budu od pomoci
Forum 2.0.9 problem nakon instalacije chata 123
Ostaje na naslovnoj svaka instalacija veoma ruzan izgled polja cata i neda mi da deinstaliram isti , posle ovog se desilo da ne mogu ni da promjenim nijednu sem trenutnu temu ....

Hvala svima unaprijed!

izvodz

Sada mogu da promjenim temu ali da deinstaliram 123 chat ne , ako to načinim dešava se nedostupnost foruma i poruka :  Fatal error: require_once(): Failed opening required '/home/izvorvod/public_html/forum/Sources/ChatFunctions.php' (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/izvorvod/public_html/forum/Sources/BoardIndex.php on line 18   

MOLIM POMOĆ!!!

Venera

Očito da automatskom deinstalacijom nije pobrisao sve kodove koje je instalirao. Nađi Parse tog moda i prekontroliši fajlove. Posebno obrati pažnju na fajl BoardINdex.php koji je u folderu Suerces. Ako imaš backup-vrati, to je drugi način. Možeš da pokušaš i da ovaj fajl in instalacije koju ćeš skinuti sa smf-a, ubaciš umesto ovoga sa greškom. Naravno, pre toga, sačuvaj ovaj sa greškom jer je moguće da su neke druge instalacije izmenile i taj fajl, ako nisu, rešićeš ovim problem. Ima više načina da popraviš trenutnu situaciju, moraš malo eksperimentisati. Uglavnom, uvek backup pre svake instalacije i onda si bezbedan.

Pozdrav i javi šta si uradio.  :)

izvodz

Što se tiče mog znanja za rad  u smf on je početnički , instalacioni fajl ovog čata sam skinuo baš sa simplemaschines foruma , veliki problem imam i pokušao sam mnoštvo stvari meni početniku znanih , sad sam nemoćan bilo šta bez konkretnog navodjenja da načinim. Išao sam na host , iz foldera forum , teme brisao sam teme infiltirane ovim problemom, ponovo ih instaliram i u njima opet isti chat !

Venera

#4
Očito da su ostali kodovi. Ja ne znam o kom se tačno četu radi. Dobaci link. Imaš li FileZillu, Notped++? Oni su ti neophodni za rad sa editovanjem fajlova. Kad otvoriš Parse tog moda, tačno ti piše koji je fajl menjan i u kom delu, samo vratiš na staro. Ne može ti niko ovako napamet pomoći. Moraš da vidiš i da li je ubacio neki js fajl u default temu, pa da ga obrišeš. Dobaci link od tog moda.

Edit: Upravo sam dobila tvoju pp, ali ću ovde odgovoriti. Ovaj mod jeste namenjen SMF-u, ali nije skinut iz download sekcije sa ovog foruma, što će reći da ga nisu proverili stručnjaci SMF i dali dozvolu za korišćenje, a što je jako važno upravo zbog mogućih posledica. Na sajtu sa koga si skinuo, nema mogućnosti za parse, ali možeš ga anzpovati instalcioni paket, pogledati u instalacionom fajlu gde su vršene promene. S obzirom da si početnik, ovo ti neće ići baš lako. Provajderi rade backup, ako nemaš ti, zamoli njih da ti vrate neku verziju pre instalacije ovog četa.  ;)

izvodz

Vec sam kontaktirao sa istim problemom svog provajdera , njihovu podršku , nažalost oni se prave nevješti i neuki , jednostavno ja bih i tutorijal reinstalacije da forum vratim na osnovni izgled a da poruke i baza članova ne nestanu ....

Dzonny

Pozdrav.

Ovaj chat modul koji spominjete zaista je u oktobru prošle godine dodat na naš sajt sa modifikacijama, ali nažalost još nije (i neće biti) odobren zbog određenog broja grešaka i nepoštovanja zvaničnog uputstva i pravila za odobravanje modova. Modul je prilično kompleksan, pa i ne čudi što jako često pravi probleme, posebno u kombinaciji sa drugim modulima, a koristi kodove koji su jako podložni međusobnim konfliktima sa istim. To je razlog zašto ne koristiti ovaj mod, već odabrati odgovarajuću alternativu, obavezno sa našeg sajta a ne sa drugih sajtova, jer ćete jedino ovde dobiti proverene modove.

Elem, što se konkretnog problema tiče, ukoliko nemate mnogo instaliranih modova, ili ručnih izmena na forumu, i želite da krenete "iz početka", naravno sa postojećim korisnicima, postovima, temama etc, najbolje da uradite large upgrade prateći smernice iz sledeće teme:
http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=442467.0
Dakle, postupak je potpuno isti kao u objašnjenju te teme.

Ukoliko pak ne želite da idete tim pravcem, možete ili vratiti backup kao što je rekla Venera (možete pogledati i unutar Packages/backup foldera da li ima backup pre instalacije ovog moda, to bi bilo korisno ako ga ima) ili ručno tražiti zaistale kodove ovog moda i uklanjati ih kako bi se otklonila greška. Pošto ste vi početnik to neće biti naš najlakši posao, ali ako želite možete pogledati i upustvo za ručnu instalaciju modova (Imate ga u FAQ sekciji) pa obrnutim postpupkom od instalacije - deinstalirati mod, odnosno ukloniti zaistale delove moda.

Za ubuduće - nikad nemojte koristiti modove sa drugih sajtova izvan SMF-a (bar ne dok ne budete sposobni da sami zavirite u mod i pogledate šta i kako radi), nikad ne instalirajte/deinstalirajte modove koji prilikom tog procesa prikazuju neku grešku, i uvek radite backup! :)

Pozdrav!

izvodz

Zamjenio sam BoardIndex.php i vec je bolje gdje bi jos moglo biti da je ostalo samo da sa početne ispod danasnjih objava uklonim ovo :


Venera

Ne može ti niko reći napamet gde može biti greška. Dzonny ti je rekao već da je to vrlo složen mod. Ne mora da znači da je u nekom fajlu u default temi i "tvojoj" temi, mada liči na BoardIndex.template.php. Možda je u Sources-fajlovima, pa odatle pravi problem.  Moraš anzipovati instalacioni paket, pogledati fajl za instalaciju i videti koje sve fajlove menja taj mod i ima li neki js za brisanje. Onda, pronađi svaki taj fajl i vidi da li postoje izmene  i ispravi. Čak i da je u ovom BoardIndex.templati php-fajlu i da ti se učini da je sad sve ok, moguće da je ipak negde nešto zaostalo, pa ti napravi džumbus sa nekim novim modom. Ne bih ja to rizikovala na tvom mestu. Dok se ti iscimaš sa svim tim proverama, za to vreme bi laganica uradio upgrade (Skipper je odradio tutorijal za 10), instalirao ponovo modove i bio miran sa novom-skroz čistom instalacijom. Upgrade-om nemaš nikakv rizik što se baze tiče, ne brini. Ostaju ti svi članovi i postovi.  ;)
Svakako, pre toga backup i uvek backup pre svake nove instalacije,  i instaliraj svoju temu pre instalacije bilo kog novog moda na novu (upgrade) instalaciju. I... kad sve instaliraš, onda uradiš jedan backup, pobrišeš operativne i imaš rezervu za "nedajbože" za ubuduće.

Srećno, pa javi šta si uradio.  :)

izvodz


zavrsio , ručno u default temi nasao u BoardIndex. php brisao i OK

Venera

Super ako je problem bio samo u BoardIndex.template.php.

Napravi sad backup obavezno i označi da je tema rešena.  ;) :)


Advertisement: