Необходими ли са robots.txt и Sitemap

Started by az991, March 15, 2015, 03:44:05 AM

Previous topic - Next topic

az991

Здравейте,

Предварително се извинявам, ако въпросът ми е тъп и моля невъзпитаните хора да ми спестят липсата си на възпитание. Знам, че не знам и не разбирам. Ако знаех и разбирах- нямаше да питам.

Необходими ли са robots.txt и Sitemap на форум smf? Ако да- моля за съдействие.

@Bogo

Здравей,

Да, първото е да кажеш на гугъл какво да индексира, а второто е да подава информацията в сбит вариант.  :)

az991

Благодаря за отговора.

Моля за още малко съдействие, тъй като не разбирам от тези неща.

Отделих си време да попрочета по въпроса каквото са писали по-знаещите и можещите от мен и да натворя нещо. Дали се справих коректно обаче?

Това е robots.txt-

hxxp:ufologia.info/robots.txt [nonactive]

Правилно ли е?

Що се отнася до sitemap... Свалих sitemap_2-2-1, разархивирах, влязох в package-info и уредих да пише <install for="2.0.9">, после зипнах и инсталирах като мод. Това е резултатът-

hxxp:ufologia.info/index.php?action=sitemap;xml [nonactive]

Коректно ли е? Малко ми е притеснено, защото за разлика от другите модове (за ютуб и за галерия), като инсталирах sitemap-а и не ми изписва нито гък за опция за деинсталация, таковата...

Дадена е заявка за add url на google. После посетих Google- Инструменти за уеб администратори и сайтът е добавен. Sitemap и robots.txt - също...

Имам ли грешка някъде в това, което правя? Нямам идея колко време сега трябва да чакам гугъл да "хване", че форумът го има... За първи път се занимавам с robots.txt и sitemap.

Благодаря предварително за отговора.

@Bogo

Здравей,

има готов модул за картата не е нужно да правиш подобни упражнения, а robot.txt трябва да съдържа нещо подобно. Това което искаш да не бъде индексирано от гугъл.

User-agent: *
Disallow: index.php?action=search*
Disallow: index.php?action=calendar*
Disallow: index.php?action=login*
Disallow: index.php?action=register*
Disallow: index.php?action=profile*
Disallow: index.php?action=stats*
Disallow: index.php?action=arcade*
Disallow: index.php?action=printpage*
Disallow: index.php?PHPSESSID=*
Disallow: index.php?*rss*
Disallow: index.php?*wap*
Disallow: index.php?*wap2*
Disallow: index.php?*imode*

az991

Благодаря.

Точно готовият мод визирах. Свален от -
http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=755

Не е съвместим с версия 2.0.9 и се наложи да го пипна, както описах в поста си по-горе, за да го подкарам. Сега не зная дали се справих, защото нещо тръгна и не мога да преценя правилно ли и виждам, че нямам опция за деинсталация.

За robots.txt се възползвах от тук-
hxxp:www.simplemachines.ru/index.php?topic=5089.0 [nonactive]

Но има неща, които Yworld_garry обяснява, а аз не схващам като какво се прави. Например какво разбира под триене на принт версия и там онова с мета-таговете. Определено имам още да чета по въпроса.


@Bogo

Дай линк към форума да не гадаем. :)

az991

Към кой форум? Ако този, в който четох за  robots.txt - пробвам да дам линка отново...

simplemachines.ru/index.php?topic=5089.0

Ако е това, което аз правя в моя форум- то ето линка още веднъж-

ufologia.info/robots.txt


Advertisement: