News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

ανακοινώσεις

Started by mforum, October 18, 2005, 03:33:50 AM

Previous topic - Next topic

mforum

Πολύ χρήσιμο σε ένα φόρουμ οι ανακοινώσεις, σε όλο το φόρουμ ή τοπικές.Είναι κάτι που λείπει απο το SMF.Επίσης τα "καρφιτσωμένα" θέματα δεν είναι στην αλήθεια έτσι αφού φαίνοντε μόνο στην πρώτη σελίδα του θέματος  :o
Εχω το SMF 1.0.5 classic theme greek-english με πακέτα εγκατεστημένα faster parce code,hide tag special.
Μήπως μπορεί να βοηθήσει καποιος να κάνω τις αλλαγές που χρειάζοντε για ανακοινώσεις και πραγματικά sticky θέματα ;  ???

sebastian

Ανακοινώσεις μπορούν να γίνουν. Τι περισσότερο θέλεις?
Την περίπτωση με τα καρφιτσωμένα θέματα δεν την κατάλαβα ποιά είναι τα πραγματικά 'sticky θέματα' που αναφέρεσαι?.

mforum

Αναφέρομαι στα ΜΟΝΙΜΑ θέματα.Αν ένας πίνακας έχει πάνω από μία σελίδα με θέματα, τα ΜΟΝΙΜΑ πρέπει να φαινοντε σε ολες, στο δικό μου μόνο στην πρώτη σελίδα φαίνεται.Επίσης, ανακοινώσεις εννοώ τα announecements που έχουν το phpbb,IPB,vbulletin κλπ.
Ελπίζω να έγεινα κατανοητός, ευχαριστώ... :)

sebastian

Αυτό με το καρφιτσωμένα το κατάλαβα. Δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ αλλά φαίνεται χρήσιμο. Θα χρειαστεί μια μικρή έρευνα.
Όταν λες announecements αναφέρεσαι στίς αναγγελίες μέσω PM ή email σε κάθε χρήστη ή ομάδα μελών?

mforum

Quote from: sebastian on October 19, 2005, 02:41:57 AM
Αυτό με το καρφιτσωμένα το κατάλαβα. Δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ αλλά φαίνεται χρήσιμο. Θα χρειαστεί μια μικρή έρευνα.
Όταν λες announecements αναφέρεσαι στίς αναγγελίες μέσω PM ή email σε κάθε χρήστη ή ομάδα μελών?

Αναφέρομαι στο board index του φόρουμ. :) Ανακοίνωση είναι ένα θέμα ίδιο με το ΜΟΝΙΜΟ όπως το ανέφερα παραπάνω, μόνο που γράφει ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ:Τίτλος θέματος και κάθετε πάνω απο τα ΜΟΝΙΜΑ δηλαδή είναι πάντα πρώτο σε κάθε πίνακα και σε κάθε σελίδα του πίνακα, επίσης όταν μπεις μέσα στο θέμα αντί για Συζήτηση:Τίτλος θέματος , γράφει Ανακοίνωση:Τίτλος θέματος
Υπάρχουν 2 είδη ανακοινώσεων, οι global kai oi local, οι πρώτες "κάθοντε" αυτόματα σε όλα τα τμήματα του φόρουμ και οι δεύτερες σε 'οποιον πίνακα επιλέξει ο διαχειριστής.
Ειλικρινά δεν περίμενα ότι θα αντιμετοπίσω τέτοιο πρόβλημα με τα μόνιμα θέματα  :o το διαπίστωσα μόλις ξεπέρασαν την μία σελίδα στο φόρουμ μου.... ::)  :)

sebastian

Παλαιότερα στο YABBSE υπήρχαν κάτι mods για αυτά.  Άν ψάξεις στο forum υπάρχουν πολλές αιτήσεις για αυτά τα 2 που ψάχνεις. Υπάρχουν 2-3 αλλαγές σε κώδικα που βρήκα. Όμως αυτή τη στιγμή δεν λειτουργεί πάλι η αναζήτηση.
Υπήρχε και κάποιο SuperSticky, τι να απέγινε...

mforum

Συνάντησα κάποια πόστ δεν με βοήθησαν πολύ όμως, θα κοιτάξω καλύτερα, ευχαριστώ.

Advertisement: