News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Σβήσιμο logs

Started by andy12gr, April 19, 2015, 11:21:43 AM

Previous topic - Next topic

andy12gr

Οπως βλεπετε στη παρακατω εικονα εχω πολλα logs . Αν τα σβησω θα εχω προβλημα στη λειτουργια του site?


vkot

Δεν πιστεύω ότι είναι πολύς όγκος δεδομένων. Αν πάντως θέλεις να σβήσεις, να το κάνεις από την διαχείριση του SMF. Μελέτησε όμως το error log σου, είναι σημαντικότερο να διορθώσεις τα σφάλματα του φόρουμ.
For specialized SMF installation/customization, Web Development, Linux Server Administration, click here.
Για εξειδικευμένες υπηρεσίες στα παραπάνω, πατήστε εδώ.

andy12gr

Το error log μεσα σε λιγες μερες ανεβηκε στα 3100. Τα σφαλματα ειναι πολλα και διαφορετικα και δεν ειμαι σιγουρος οτι μπορω να βρω λυση.
Σου δινω μερικα παραδειγματα:
Ξερεις τι σημαινουν?
Α) 2: in_array() expects parameter 2 to be array, null given
Β) 8: Undefined variable: categories_deny_guest_browsing

vkot

Υποθέτω ότι τα σφάλματα αυξήθηκαν μετά από το πείραγμα της βάσης που έκανες, όπως λες εδώ: Ανοιγμα θεματων

Τα συγκεκριμένα σφάλματα που αναφέρεις δεν μου λένε τίποτα έτσι μεμονωμένα. Πρέπει να εξετάσεις επίσης τι mod έχεις βάλει/βγάλει, π.χ. το σφάλμα Β (μετά από μια αναζήτηση στο google) βλέπω ότι αναφέρεται σε μια μεταβλητή του Look But No Read mod.
For specialized SMF installation/customization, Web Development, Linux Server Administration, click here.
Για εξειδικευμένες υπηρεσίες στα παραπάνω, πατήστε εδώ.

Advertisement: