News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

'ads_outer_above' adlı tema yüklenemiyor.

Started by Dreamsoldier, May 08, 2015, 11:39:08 PM

Previous topic - Next topic

Dreamsoldier

Modifikasyonu kaldırmaya çalıştığımda önce "ads" adlı tema yüklenemiyor dedi. tek tek kontrol etmeme rağmen herhangibir dosyada modifikasyonun değişiklik yaptığı yerlerde kendine ait bir kod göremedim. modifikasyon dosyalarını el ile ftp ye gönderdim ve yenilediğimde bu sefer 'ads_outer_above' adlı tema yüklenemiyor. hatasını almaya başladım. install.php çalıştırınca beyaz sayfada kalıyorum. Teşekkürler.

Dreamsoldier

yok mu bir fikti olan bu şekilde bekleyecek miyim günlerce?

Evo™

Sizden ricam http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?action=parse;mod=255;attach=239441;smf_version=2.0.10 burada ki işlemlerin hepsini geriye alır mısınız tek tek kontrol eder misiniz çok fazla mod kurulu değil ise sources klasörünü yenilemeniz ve index.php dosyasını yenilemeniz sorununuzu çözecektir. Yedek almayı unutmayın lütfen.
index.php, index.template.php dosyalarına bakmayı unutmayın.

Dreamsoldier

Quote from: Evo™ on May 09, 2015, 02:22:41 AM
Sizden ricam http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?action=parse;mod=255;attach=239441;smf_version=2.0.10 burada ki işlemlerin hepsini geriye alır mısınız tek tek kontrol eder misiniz çok fazla mod kurulu değil ise sources klasörünü yenilemeniz ve index.php dosyasını yenilemeniz sorununuzu çözecektir. Yedek almayı unutmayın lütfen.
index.php, index.template.php dosyalarına bakmayı unutmayın.

gece saat 2:00 dan beridir uğraştıgım bir sorun. cidden can sıkıcı bir modifikasyon böyle bir sıkıntı yaratıpda en azından benim düzeyimdeki bir smf kullanıcısını bile bu kadar saatlerce uğraştırıyorsa bu modifikasyona izin bile verilmemelidir smf tarafından benim görüşüm. Sonrasında olan bu biz kullanıcılar saatlerce uğraşıyoruz. Söylediklerinizi şimdi bir kez daha deneyeceğim hocam. teşekkürler.

Evo™

Olmazsa teamviewer tarzı program var ise bağlanıp yardımcı olmaya çalışırım.

Dreamsoldier

Quote from: Evo™ on May 09, 2015, 04:46:15 AM
Olmazsa teamviewer tarzı program var ise bağlanıp yardımcı olmaya çalışırım.

ben sıkıntıyı bir türlü anlayamadım fakat şimdi çözdüm bende simpleads modifikasyonu yüklü. ben ad managament adlı mod. yükledim ve kaldırdığımda bu sorun oluştu. şimdi aklıma bir fikir geldi ve simpleads mod. dosyalarını tekrar ftp ye attım ve sorun ÇÖZÜLDÜ. böyle birşey nasıl oldu anlamış değilim. 2 sindede aynı kod veya şablon dosyaları mı kullanılıyor açaba .S

Evo™

Kodları incelemedim ama modlar aynı işlevi görüyor aslında o yüzden aynı yerlere benzer kodlar ekliyor olabilir sorunun çözülmesine sevindim.

Dreamsoldier

Quote from: Evo™ on May 09, 2015, 05:11:11 AM
Kodları incelemedim ama modlar aynı işlevi görüyor aslında o yüzden aynı yerlere benzer kodlar ekliyor olabilir sorunun çözülmesine sevindim.

teşekkürler hocam vakit ayırıpta yardımcı olmaya çalıştığınız için gerçekten siz ve sizin gibi arkadaşlar olmasa işimiz çok daha zor. Fakat bu bir tür hata bence, bu hatanın düzeltilmesi için bir yere bildirimde bulunabilir miyiz? yani bir mod. silince o diğerinin dosyalarınıda kaldırıyor ve sıkıntı diğer modifikasyondan kaynaklanıyor. Fakat kullanıcı doğruca son kaldırdığı modifikasyona yöneliyor, gerçekten çok şaşırtıcı bir durum. en azından şablon isimleri vs. değişiklik yapılsa dahi sıkıntının çözüleceğini düşünüyorum. Tekrardan Saolun.  ;D

Evo™

Modlara baktım sanırım simpleads Sinan'ın yaptığı mod eski sürümde kalmış eklenen ve değişiklik yapılan bir çok yer benzer dosyalar da ancak farklı tanımlamalar kullanılmış sanırım aynı olsa dahi buna mod ekibi izin vermez diye düşünüyorum bilmiyorum bakıyorlar mı o kadar ayrıntılı Antes daha iyi biliyor o konuları simpleads 2.0 RC4 de kalmış illa ki çalışır ama Ad management hem güncel hemde desteği verilen bir mod ve de daha ayrıntılı tamamen simpleads yi tamamen kaldırıp ad management'i kurmanız sizin için daha iyi olur düşüncesindeyim.

Dreamsoldier

Quote from: Evo™ on May 09, 2015, 06:32:32 AM
Modlara baktım sanırım simpleads Sinan'ın yaptığı mod eski sürümde kalmış eklenen ve değişiklik yapılan bir çok yer benzer dosyalar da ancak farklı tanımlamalar kullanılmış sanırım aynı olsa dahi buna mod ekibi izin vermez diye düşünüyorum bilmiyorum bakıyorlar mı o kadar ayrıntılı Antes daha iyi biliyor o konuları simpleads 2.0 RC4 de kalmış illa ki çalışır ama Ad management hem güncel hemde desteği verilen bir mod ve de daha ayrıntılı tamamen simpleads yi tamamen kaldırıp ad management'i kurmanız sizin için daha iyi olur düşüncesindeyim.

anladım fakat benim işimi fazlasıyla görüyor simpleads ad management'in çok daha teferruatlı bir mod olduğu aşikar. fakat forumun hızına etkiside bir o kadar fazla olur düşüncesindeyim.

Advertisement: