News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

3 sorum var

Started by 66osman66, June 26, 2015, 01:19:32 PM

Previous topic - Next topic

66osman66

Kolay gelsin
3 adet sorum olacak

1-Çok fazla mod koymak SMF forumumu yavaşlatır mı? Eğer yavaşlatırsa hangisinin ne kadar yavaşlatacağına dair bir ölçüt var mıdır?
2- http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=537514.0 bu konudaki 2 numaralı soruma yazılanlardan birşey anlamadım
Halihazırdaki SMF Bildirim sistemi mail gelmesi şeklinde çalışmıyor mu, yoksa bilmediğim bir bildirim özelliği mi var?
Benim burada kastettiğim Facebook Messenger veya Whatsapp'a nasıl mesaj gelince telefona bildirim geliyorsa o şekilde bir bildirimdi.
3-Mod talebi için Mod Request diye bir kısım varmış bulamadım, linkini yazabilir misiniz?

Antes

1) ne kadar iyi bi sunucunuz (yer sağlayıcınız var?) biraz değişken bi olay.
2) Tapatalk kullanın diyen var (ki biz önermiyoruz), bildirim gönderilmesi için (mail olarak) Haberdar Et özelliği var onu söylüyorlar.
3) http://www.simplemachines.org/community/index.php?board=79.0 (İngilizce)

66osman66

Aslına bakılırsa su anda kendime ait bir smf forumum yok, belki ileri de olur :-).  üyesi olduğum ve çok sevdiğim bir smf forum var onu daha ileriye taşımak için araştırma yapıp smf yi öğrenmeye çalışıyorum.
Yani yer sağlayıcı vs. hakkında bir bilgim yok malesef :-)
Sadece modlar ile SMF forumun hızı arasındaki bağlantıya dair genel bilgi edinmek istiyorum, İngilizce kısımda da bu konu ile ilgili hiçbirsey bulamadım

Mods slow down, do mods slow down SMF? Falan diye arattım bisey çıkmadı
sadece chat modlarinin yavaslattigina dair birsey buldum o kadar

Bu konu ile ilgili bilgi ve deneyimlerinizden istifade etmek isterim
Teşekkürler

Antes

Siteye gönderilen eklentilerin hepsi ekip tarafından incelenir, eğer saçma (aşırı yavaşlatıcı) sorgular veya kötü kodlanmış sorgular varsa mod zaten kabul edilmez. Chat modları yavaşlatır ama sadece paylaşımlı sunucular için VPS/Dedicated sunucusu olanlar için pek (!) etki etmez (tabi burada forumun büyüklüğü de önemli).

Aklınıza takılanları sorun, yeni konu açın veya buradan sorun elimizden geldiğince size yardımcı olmaya çalışırız.

66osman66

Advertisement: