News:

Wondering if this will always be free?  See why free is better.

Main Menu

SMF 2.1 Beta 2 Yayımlandı

Started by Antes, July 18, 2015, 07:07:44 AM

Previous topic - Next topic

Antes

Değerli kullanıcılar,

Simple Machines SMF 2.1'in 2. betasının yayımlandığını duyurmaktan gurur duyar. Bu sürüm Beta1'in üzerine bir çok iyileştirmeler yapmış ayrıca bir çok hata çözümü gerçekleşmiştir. Önemli iyileştirmeler arasında;

• Yönetici alanında varsayılan bildirimler/uyarılar seçeneklerinin düzenlenmesi için bir arayüz bulunmaktadır.
  • Yeni yüklemeler için, MySQL'in InnoDB depolama motoru eğer mevcut ise varsayılan olarak kullanılacaktır. Bu daha iyi bir performans sağlayacaktır.
  • MySQL 5.6.4 veya yukarısı için InnoDB tabloları tammetin arama desteği.
  • İsteğe Bağlı çift-faktör koruması desteğ güvenlik açısından eklendi.
Nelerin değiştiğine yönelik tam liste için lütfen GitHub arşivimize bakın.

Lütfen unutmayın bu SMF sürümü için gerekli olan en düşük sistem gereksinimleri, PHP 5.3.8+ ve MySQL 5.0.3+ veya PostgresSQL 8.0+ olarak yükseltilmiştir. Bunlardan düşük sürüm ile çalışan sunucularda SMF 2.1 çalışmayacaktır ve biz de desteklemeyeceğiz. Eğer sunucunuz eski sürüm ile çalışıyorsa, sunucu yazılımlarınızı güncelleyebilir veya eski SMF sürümünde kalabilirsiniz. SMF 2.1 ayrıca IE6/7/8 için desteği bırakmıştır fakat IE 9 (önerilen IE10 ve üzeridir) ve benzeri özelliklere sahip tarayıcılar (Chrome, Safari, Firefox, Opera) ile çalışmaya devam edecektir.

Genel olarak yükleme ve yükseltme prosedürleri aynı olmasına karşın sitenizi 2.1 sürümüne güncelledikten sonra geriye dönüşü olmamaktadır, lütfen asıl sitenizi güncellemeden önce dikkatlice düşünün. Installing and Upgrading SMF (ingilizce) sayfasına göz atın. SMF 2.1 Beta 1'e paket yöneticisi üzerinden güncelleme yaparak geçemezsiniz; bunun yerine "Large Upgrade" paketini kullanmanız gerekmektedir. SMF 2.1 İndirme bölümünden edinilebilir.

Not: Türkçe dil dosyaları tam çevirilmemiştir.

Son olarak lütfen bu konuyu destek için kullanmayın Türkçe bölümü altında veya SMF 2.1 bölümü altında (ingilizce) konu açabilirsiniz.

Saygılar,
Simple Machines Forum

Alpay

Vatana millete hayırlı olsun ^^

Seyit replikacep.com

Hayirli olsun bayramla beraber guzel bir gelisme oldu  emegi gecen herkese teşekkür ediyorum
Su betalardan kurtulsak artik
:)

seodelisi123

betalardan bi kurtulamadık :) teşekkürler yine de.

Engellioto

Hayırlı olsun bakalım kararlı sürüm ne zaman çıkacak? Beklemedeyim. ;)

behzat11111

Emre A.

Şuan deniyorum gayet de başarılı :)

nemesis24

Seyit replikacep.com

Bu smf ye mobil msj ile kayit entegre edemezmisiniz cepten onayli kayit olma yani bundan bahsediyorum

Antes

Quote from: Replikacep on August 21, 2015, 08:13:10 AM
Bu smf ye mobil msj ile kayit entegre edemezmisiniz cepten onayli kayit olma yani bundan bahsediyorum

hayır.

Engellioto

Başka sitesini bu sistem üzerine kuran arkadaşlar  var mı?

modestus

herteldeneposta

kararlı sürüm çıksa da smf yıllardır yok şu hatalar yok bu sorun gibi sürünmekten kurtulsa.

Emre A.

Quote from: Replikacep on August 21, 2015, 08:13:10 AM

Böyle şeyleri istemenin sonucunda "SMF'nin bedava kalır mı?" sorusunun cevabını düşündün mü hiç? :)

Quote from: Engellioto on August 21, 2015, 05:56:09 PM

Ben denedim ve şunu altı çizili söyleyebilirim beklemenizi tavsiye ediyorum.

Antes

Quote from: EMREbey on September 23, 2015, 05:19:47 AM
Böyle şeyleri istemenin sonucunda "SMF'nin bedava kalır mı?" sorusunun cevabını düşündün mü hiç? :)
Kalır :P çünkü öyle bi sistemin entegrasyonunda bile SMS ücretlerini SMF/SM ödemez sadece API ile bağlantı yapar. Nasıl ki ücretli aboneliklerden gelen paralar belirlenen hesaba gidiyorsa, ücrette site sahibi tarafından ödenir.

Tabi akıllı telefonunuz varsa SMF 2.1 ile Çift-Faktör Giriş sistemi gelecek, SMS ile olmasada APP üzerinden işlem yapabilirsiniz.

Quote from: EMREbey on September 23, 2015, 05:19:47 AM
Quote from: Engellioto on August 21, 2015, 05:56:09 PM

Ben denedim ve şunu altı çizili söyleyebilirim beklemenizi tavsiye ediyorum.

Katılıyorum.

arslanturk0687

localde denedim. Süper ya. Sol üstte adıma tıklıyorum bir şey çıkmıyor. Daha yapım aşamasında. Gözlerim yaşardı :D Smf'nin bu günlerini de görmden ölmedim şükür :D

dmn_n

Seyit replikacep.com

sitemi güncelleyim dedim   bendemi sorun  smf demi anlamadım  sunucuya baglanamadı hatası veriyor  dp de kalıyor   yani güncelleme   yapılamıyor   sunucum sanal sunucu  mysol  ve php en son sürüm    phpmyadmin  4.4.14     nedendir sizce sorun :)

Advertisement: