News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

SMF 2.1 Beta 2 Yayımlandı

Started by Antes, July 18, 2015, 07:07:44 AM

Previous topic - Next topic

Seyit replikacep.com

Quote from: Erdal1 on March 30, 2016, 02:08:21 PM
bu Beta nazaman biticek ? hicbi Beta bukadar sürmezki kac Ay oldu halen Beta. >:(
ben 2018 e anca çıkacagını düşünüyorum  o zamana zaten  diger  vb türü  yazılımlar  zaten  10 serisine gecer  smf  o zamana zaten  çok çok geride kalmış   demektir  :)

hayırlısı  ya hiç çıkmıcaktı yada  çıkıyosa sallanmıcaktı   böyle  olursa cıkmasının bir anlamı yok

tarantula901

Quote from: Replikacep on March 30, 2016, 02:24:30 PM
bu Beta nazaman biticek ? hicbi Beta bukadar sürmezki kac Ay oldu halen Beta. >:(
ben 2018 e anca çıkacagını düşünüyorum  o zamana zaten  diger  vb türü  yazılımlar  zaten  10 serisine gecer  smf  o zamana zaten  çok çok geride kalmış   demektir  :)

hayırlısı  ya hiç çıkmıcaktı yada  çıkıyosa sallanmıcaktı   böyle  olursa cıkmasının bir anlamı yok

Diğer scriptlere geçebilirsiniz sizi zorlayan kimse yok smf açık kaynak kodlu ve ücretsiz bir script

Antes

Quote from: tarantula901 on March 30, 2016, 02:32:50 PM

Diğer scriptlere geçebilirsiniz sizi zorlayan kimse yok smf açık kaynak kodlu ve ücretsiz bir script

Bizler hayatlarımızda sabah kalkıp işe/okula gitmediğimiz için, evlerimizde bekleyen ailelerimiz - arkadaşlarımız olmadığı için... Sırf keyfi olarak SMF'nin önünü tıkıyoruz.

Erdal1

Quote from: tarantula901 on March 30, 2016, 02:32:50 PM

zaten öyle yapmayi düsünüyorum, bana smf cok anlamsiz geliyor.

- Rahatlikla Design yapamiyosun cünkü php ve Design icice

- Ek Yabanci code ekleyemiyosun, Menüye bile ek olarak Link ekleyemiyosun

- Modifikasyonlar uymuyo cünkü Forumun cok Versionlari var her Modifikasyon icin ya bisürü is yada baska forum versionu kullanman lazim

- SMF bu cok Versionlar yüzünden hep Hatalarla dolu

Yani smf cok stresli bir Forum ve kullanimli degil.

Yeni Versionla Temize cikarlar dedim ama onuda eline yüzüne bulastirdilar. bu yüzden smf bana göre degil galiba.
Bizim Dünyamiz - ELEKTRONIK SIGARA HAKKINDA BÜTÜN BILGILI KONULAR

Antes

1) Kaynak (Source) ile Template SMF'de ayrıdır... Siz HTML tasarım yapacak kadar basit bi yazılım arıyorsanız elle kodlama yapın.
2) Subs.php üzerinden menünün aslında ne kadar kolay olduğunu öğrenmemişsiniz.
3) ??? Ne dediğinizi anlamadım. Paket yöneticisi SMF'nin en rahat özelliğidir. Bunu dahi kullanamıyorsanız bence hatayı SMF'de değil biraz kendinizde arayın.
4) Ne gibi hatalarla dolu ? Bi kaç örnek rapor çıkarın bizde üstüne gidelim.

Sonuç olarak siz SMF'yi öğrenememişsiniz SMF'ye laf atma derdindesiniz. Başka yazılımlara geçmek istiyorsanız sizin kararınız fakat SMF'yi öğrenmeden kendi cehaletinizle yazılımı suçlamanız çok aptalca.

Seyit replikacep.com

ooo  muabbet baya uzamış hatalarla dolu  degil smf  yanlız  mod larda hata oluyor çakışma vs   ama smf ücretsiz olmasına ragmen gayet kullanışlı
benim demek istedigim smf  biraz  hızlı ilerlemiyor bunu ima etmiştim  sadece  antes tabikide  eviniz  aileniz  var   alınmayın dostum  emeginiz çok inkar etmiyoruz  sadece en azından 1.5 yılı gecti smf  2.1  gelecek deniyo o zamandan bu yana  ne smf miş  bi çıkmadı sadece burası  dostum  çıksın artık   rc1  7 tane hata kalmış  bu kadar sizin için zor olmasa gerek bu hataları çözmek
tabiki evinizle ailenizlede ilgilenin   ayırabildiginiz  zamanda  yapın ama 1.5 senede degil

tarantula901

Quote from: Antes on March 31, 2016, 01:12:54 AM
1) Kaynak (Source) ile Template SMF'de ayrıdır... Siz HTML tasarım yapacak kadar basit bi yazılım arıyorsanız elle kodlama yapın.
3) ??? Ne dediğinizi anlamadım. Paket yöneticisi SMF'nin en rahat özelliğidir. Bunu dahi kullanamıyorsanız bence hatayı SMF'de değil biraz kendinizde arayın.

Sonuç olarak siz SMF'yi öğrenememişsiniz SMF'ye laf I derdindesiniz. Başka yazılımlara geçmek istiyorsanız sizin kararınız fakat SMF'yi öğrenmeden kendi cehaletinizle yazılımı suçlamanız çok aptalca.

Antesin tüm söylediklerine katılıyorum hemde harfi harfine.

Sorunu SMF'de değil kendinizde aramalısınız. Diğer scriptleri incelediğimde smf onların yanında çocuk oyuncağı kalıyor.

Smf ikiye ayrılıyor Bir kaynak diğer tema

Source kaynak Themes ise tema dosyalarında bulunuyor.

Temayı etkilemeden kullanmak istiyorsanız hooklu modları kullanın yada hooklu modlar yapıp kullanın.

css için Themesde bulunan css içindeki css dosyalarında değişiklik yapabilirsiniz

Anlatmaya gerek yok araştırmamışşınız zaten.

Eğerki herşeyin kendi kendine otomatik olarak olmasını istiyorsunuz diğer scriptleri kullanabilirsiniz.

Smf default olarak kurduğunuzda smf sorunsuz olarak hatasız olarak kullanabiliyorsunuz diğer mod yapımcıları tarafından yapılan modlar yapımcılarını alakadar eder smf'yi değil çünkü modları mod yapımcıların sürekli güncellemeleri gerekli güncellemediklerinde kod çakışmaları vs olabilmektedir.

Erdal1

Quote from: tarantula901 on March 31, 2016, 03:01:36 PM

Sonuç olarak siz SMF'yi öğrenememişsiniz SMF'ye laf I derdindesiniz. Başka yazılımlara geçmek istiyorsanız sizin kararınız fakat SMF'yi öğrenmeden kendi cehaletinizle yazılımı suçlamanız çok aptalca.

Sorunu SMF'de değil kendinizde aramalısınız. Diğer scriptleri incelediğimde smf onların yanında çocuk oyuncağı kalıyor.

Temayı etkilemeden kullanmak istiyorsanız hooklu modları kullanın yada hooklu modlar yapıp kullanın.

css için Themesde bulunan css içindeki css dosyalarında değişiklik yapabilirsiniz

AnlIya gerek yok araştırmamışşınız zaten.

Eğerki herşeyin kendi kendine otomatik olarak olmasını istiyorsunuz diğer scriptleri kullanabilirsiniz.

Smf default olarak kurduğunuzda smf sorunsuz olarak hatasız olarak kullanabiliyorsunuz diğer mod yapımcıları tarafından yapılan modlar yapımcılarını alakadar eder smf'yi değil çünkü modları mod yapımcıların sürekli güncellemeleri gerekli güncellemediklerinde kod çakışmaları vs olabilmektedir.

Ben Yıllardan beri Programm kuruyorum diğer Forumlarıda Kodlamalarınıda tanıyorum, sen gelmiş burda bana Sorun sende diyosun.
Bence sorun sizin dar bakış açınızda.

Üç kere daha Sorun sende yaz belki Kendinde inanırsın.
Bizim Dünyamiz - ELEKTRONIK SIGARA HAKKINDA BÜTÜN BILGILI KONULAR

xSabotaJx

kalabalık etme, buralar tehlikeli ve sorunlarla dolu. başına geleceklerden sorumlu değiliz..  :o
Clio Türkiye (SMF) | Burak Sarı (Wordpress)

"Eğitimli insanlar topluma borçludurlar.
Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir."

Alpay

Enteresan ...

Beta 3 ne zaman @Antes =)

tarantula901

Smf'nin kodları
Quote from: Erdal1 on April 01, 2016, 03:30:23 AM
Quote from: tarantula901 on March 31, 2016, 03:01:36 PM

AnlIya gerek yok araştırmamışşınız zaten.

Ben Yıllardan beri Programm kuruyorum diğer Forumlarıda Kodlamalarınıda tanıyorum, sen gelmiş burda bana Sorun sende diyosun.
Bence sorun sizin dar bakış açınızda.

Üç kere daha Sorun sende yaz belki Kendinde inanırsın.

Demekki smf'yi tam olarak öğrenememişsiniz öğrenmiş olsaydınız üste söylediğiniz sorunları söylemezdiniz söylediğiniz sorunlar okadar basitki okadar program kurduğunuzdan bahsedıyorsunuz ama bu sorunlar size göre çocuk oyuncağı olması lazım neyse siz bilirsiniz. iyi çalışmalar.

Seyit replikacep.com

ay daha geçti hala bişey yok ortada  :)

yok yok arkadaş bu 2.1  çıkmıcak   :)

verinde izde test edek beta 3  ü  bea   hatalarını arıyalım   :D

elimizden geldigince yardım edelim   

Antes

GitHub'da her şey anlık olarak mevcut olduğu için bence çokda Beta yayımlanmasını takmayın üç aşağı beş yukarı değişen tek şey (Github ile paket arasında) sürüm numarası olur.

Bu süreçte boş durmuyoruz ne yapıyoruz mobil için iyileştirmeler. SuperFish ile menü güçlendirildiği için menüdeki eşyaya birinci dokunduğunuzda alt (varsa) açar, yoksa takip eder (yani SMF 2.0'ın menüsü gibi açacam diye kanser olup yataklara düşmezsiniz).

Seyit replikacep.com

ben sürüm numarasını bilmem bir an önce sitemi güncellemeyi bilirim :D

degişiklik istiyoruz kardeşim aynı smf den sıkıldık

yeni bişeyler olacakkki  heveslenecegiz  messela s4   rafa kaldırıp s7 almak  gibi bişey :D

gevv

güzel gelişmeler, bildirim için teşekkürler @antes hocam

merak ettiğim bir konu var.    ""kullanıcı deneyimlerinide geliştirmek üzerine çalışıyoruz""  demiştiniz merak ediyorum  sadece 2 özellik için soruyorum yıllardır her güncellemede beklediğim ama bir türlü  yapılmayan eklemeler var birincisi ""son iletiler"   bölümünde konuya yapılan yorumlarda aynı konu tekrar  ediyor  bunu engellemek için mod kuruyoruz 

birde  son iletileri üst bölüme taşımak için neden bir ayar eklenmiyor

benim bildiğim  bir çok smf kullanıcısı bu isteklerde bulunuyor ve mod kullanıyor  artık klasik hale gelmiş   

merak ediyorumda yabancı kullanıcılar bu isteklerde bulunmuyormu sadece bizler mi talep ediyoruz

ElkArte is a modern, powerful community building forum software. https://www.elkarte.net/

Antes

Kullanıcı deneyimleri ile kastımız daha çok ergonomik kullanımdır. Sizin kullandığınız sistem "son konular", fakat SMF'de "son iletiler" var, yani aynı konuda ard ardına atılmış 100 ileti varsa ayarladıysanız o bölümde 100ünüde gösterir. Bu son iletiler kısmını üste taşımak konusunda ben burada bi kaç istek gördüm onun haricinde bi istek görmedim. Özellikle eklentinin varlığı bu tarz küçük değişikliklere olan talebi düşürüyor. Nasılsa eklentiyi kurarız diyerek.

Seyit replikacep.com

arkadaşlar  mesenger fildes  diye yerde kaldıl  gecemedim sitemi güncelleyim dedim

nasıl olacak bu iş bana biri acıklarmı beta 3  ü denedim olmadı   mesenger fildes ne bu ya 17 de kalıyor
bi türlü gecemedim   mesenger fildes i

nekadar sacma bişey bu

Emre A.

@Antes gelişmelerden haberdar edersen sevinirim.

Muko komo

SMF'yi ilk defa kuracağım ama yorumlardan anladığım bu sürümle başlamamak...

werebearTR

@Antes
Github'da beta 3 sürümü tamamlanmış görünüyor ne zaman yayınlanır acaba?
Saygılar...

Advertisement: