News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

SMF 2.1 Beta 2 Yayımlandı

Started by Antes, July 18, 2015, 07:07:44 AM

Previous topic - Next topic

kukla34

Hadi hayırlı uğurlu olsun o zaman :)

Seyit replikacep.com

ilginc bir durum beta 4 den geri beta 3 e dustu 
olumsuz bir gelisme
umarizki cikar artik su rc surumu

Emre A.

Quote from: Replikacep on January 19, 2017, 05:06:47 AMilginc bir durum beta 4 den geri beta 3 e dustu

SMF'nin 10 yıldır ilk defa böyle bir şeye şahit olduğunu gördüm. 10 YILDIR İLK DEFA! En azından sürüm düşürmeleri bile bu işi ciddiyete alıp ilerlediklerini gösterir.

ahdes

Nihayet ben de kurabildim. Umarım kısa sürede öğrenebilirim.

tuti

Merhaba

Smf 2.1 konusunda hararetli tartışmalar yapılmış.
Herkes fikrini açıkça beyan edebilmeli, beğensek de beğenmesek de buna tahammül göstermemiz gerekiyor.
Kullanıcılar kendi açılarından haklı, geliştiriciler ( geliştiriciler derken sadece Türkleri kastetmiyorum ) kendi açılarından haklı olabilirler.
Önemli olan olaya sadece kendi bakış açımızdan ( kullanıcı veya geliştirici ) yaklaşmamamızdır.
Olaya tarafsız bir gözle dışarıdan objektif olarak bakıldığında smf 2.1 konusunda uzun zamandır problemlerin aşılamadığı net bir şekilde görülmektedir.
Sebebi şudur veya budur bilemiyorum fakat bu somut bir gerçek olarak karşımızda duruyor.
Yeni sürümün uzun zamandır beta aşamasında kalarak hala problemlerinin giderilememiş olması, geliştirme konusunda büyük sıkıntı yaşandığı ve hatta smf 2.1 in belki de hiç yayınlanmayacağı izlenimini vermiyor da değil.
Bu benim fikrim değil, sadece dışarıdan edindiğim izlenimler bu yönde.
Buna bir araştırma firmasının kamu oyu yoklaması da diyebiliriz.
Geliştirici arkadaşların göz ardı etmemesi gereken bir konu da dışarıya karşı verdikleri genel görüntüdür.
Yine edindiğim izlenimlere göre kendileri hakkında büyük bir güven kaybı söz konusu.
Kendileri umursamayabilirler fakat pek çok smf kullanıcısı olayın çıkmaza girdiğini düşünerek farklı alternatifler arayışına girmiş durumda.
Smf 2.1 ne olur, yayınlanır mı yayınlanmaz mı benim de hiç bir fikrim yok.
Fakat şu anda genel izlenim tünelin ucunda ışık görünmediği şeklinde.
Umarım kamuoyu yoklaması yanılır ve geç de olsa smf 2.1 problemsiz bir şekilde yayınlanır.

Seyit replikacep.com

tarantula901

Quote from: tuti on February 01, 2017, 07:55:42 AM
Merhaba

Smf 2.1 konusunda hararetli tartışmalar yapılmış.
Herkes fikrini açıkça beyan edebilmeli, beğensek de beğenmesek de buna tahammül göstermemiz gerekiyor.
Kullanıcılar kendi açılarından haklı, geliştiriciler ( geliştiriciler derken sadece Türkleri kastetmiyorum ) kendi açılarından haklı olabilirler.
Önemli olan olaya sadece kendi bakış açımızdan ( kullanıcı veya geliştirici ) yaklaşmamamızdır.
Olaya tarafsız bir gözle dışarıdan objektif olarak bakıldığında smf 2.1 konusunda uzun zamandır problemlerin aşılamadığı net bir şekilde görülmektedir.
Sebebi şudur veya budur bilemiyorum fakat bu somut bir gerçek olarak karşımızda duruyor.
Yeni sürümün uzun zamandır beta aşamasında kalarak hala problemlerinin giderilememiş olması, geliştirme konusunda büyük sıkıntı yaşandığı ve hatta smf 2.1 in belki de hiç yayınlanmayacağı izlenimini vermiyor da değil.
Bu benim fikrim değil, sadece dışarıdan edindiğim izlenimler bu yönde.
Buna bir araştırma firmasının kamu oyu yoklaması da diyebiliriz.
Geliştirici arkadaşların göz ardı etmemesi gereken bir konu da dışarıya karşı verdikleri genel görüntüdür.
Yine edindiğim izlenimlere göre kendileri hakkında büyük bir güven kaybı söz konusu.
Kendileri umursamayabilirler fakat pek çok smf kullanıcısı olayın çıkmaza girdiğini düşünerek farklı alternatifler arayışına girmiş durumda.
Smf 2.1 ne olur, yayınlanır mı yayınlanmaz mı benim de hiç bir fikrim yok.
Fakat şu anda genel izlenim tünelin ucunda ışık görünmediği şeklinde.
Umarım kamuoyu yoklaması yanılır ve geç de olsa smf 2.1 problemsiz bir şekilde yayınlanır.

Smf 2.1 yayınlandı sayılır ufak tefek hatalar var zamanla duzeltılıyor evet bıraz zaman alıyor bunun sebebı smfyı yapan kısıler bu iş için ucretli calısan kısıler değil sende destek vererek smfyı daha hızlı cıkmasına yardımcı olabilirsin github.com/SimpleMachines/SMF2.1

tuti

Bir süredir takip ediyorum github daki sayfayı.
İngilizce bilgim kıt olduğu için google translate ile anlamaya çalışıyorum oradaki tartışmaları.
Php kodlama bilgim yok maalesef, bunun yanında İngilizce de kıt olunca tartışmlara katılabilmek mümkün olmuyor.
Fakat her hata düzeltildiğine ve dosyalar yenilendiğinde tekrar 2.1 beta 3 e yükseltme denemesi yapıyorum.
Şu ana kadar yaptığım denemelerin hiç biri ( en az 15 - 20 ) sonuca ulaşamadı.
Benim karşılaştığım hatalar da orada belirtilen fakat çözüldü olarak işaretlenmiş olan hatalar oluyor.
Veritabanı tablo yapısı değişimi ve Utf8 dönüşümü gerçekleşmiyor ve site /Sources/Errors.php line 69 hata mesajı vererek açılmıyor.
/Sources/Errors.php line 69 hata mesajı github da zaten belirtilmiş, çözülmüş gibi görünüyor fakat çözüm üretilememiş.
Geliştiricilerin ne tür bir çalışma sistemi vardır bilemiyorum.
Fakat anlayabildiğim kadarı ile hatada ısrar durumu söz konusu.
Umarım kısa bir zamanda fark edilir ve çözüme ulaşılır.

Antes

İlla ingilizce bilmenize gerek yok, siz konuyu buraya açın ben gerekirse köprü olurum.

Seyit replikacep.com

Quote from: tuti on February 02, 2017, 11:58:22 PM
Bir süredir takip ediyorum github daki sayfayı.
İngilizce bilgim kıt olduğu için google translate ile anlamaya çalışıyorum oradaki tartışmaları.
Php kodlama bilgim yok maalesef, bunun yanında İngilizce de kıt olunca tartışmlara katılabilmek mümkün olmuyor.
Fakat her hata düzeltildiğine ve dosyalar yenilendiğinde tekrar 2.1 beta 3 e yükseltme denemesi yapıyorum.
Şu ana kadar yaptığım denemelerin hiç biri ( en az 15 - 20 ) sonuca ulaşamadı.
Benim karşılaştığım hatalar da orada belirtilen fakat çözüldü olarak işaretlenmiş olan hatalar oluyor.
Veritabanı tablo yapısı değişimi ve Utf8 dönüşümü gerçekleşmiyor ve site /Sources/Errors.php line 69 hata mesajı vererek açılmıyor.
/Sources/Errors.php line 69 hata mesajı github da zaten belirtilmiş, çözülmüş gibi görünüyor fakat çözüm üretilememiş.
Geliştiricilerin ne tür bir çalışma sistemi vardır bilemiyorum.
Fakat anlayabildiğim kadarı ile hatada ısrar durumu söz konusu.
Umarım kısa bir zamanda fark edilir ve çözüme ulaşılır.

ben sitemi güncelledim  biraz zoor oldu ama başardık mesenger fildes  mi neyse  burayı  gecemedik   baya ugraştık  ama  sonund aa   2:1 e geçtik

uft8 e ise  veri tabanını pc ye indirip notepat ++ ile  iso  karekterdeki harfleri degiştirdik komple  :)

yanlız  baya bi tırafik  düşüşü oldu   :)

umarım toparlar kısa zamanda  site

site  : http://www.replikacep.com/index.php

Seyit replikacep.com

sa  beta 3 ün son halinde  dil  ler yönetim panelinde gözükmüyor ve  dil  eklenemiyor haberiniz olsun  antes   

Seyit replikacep.com

sa  merhaba arkadaslar bir elestiri yapmak istiyorum  2017 deyiz halen neden 2.1 rc cikamadi dusunmeden edemiyorum  bence cok uzadi bu beta  direk rc cikmasi lazim kalan ufak tefek sorunlarida guncelleme olarak vermeleri daha  mantikli olur bence zaten ufak tefek sorunlar kalmis  guncelleme olarak bu sorunlar kolayca cozulebilir

Seyit replikacep.com

slm arkadasş  lar  smf 2.1 beta 3 ü denedim    güncellemeyi yaptım  yanlız şunu çözemedim

dil dosyası  ekledigim halde  neden dil  lerde gözükmüyor English   gözüküyor sadece  dil seciminde

dilleri düzenle dedigimde   English  var sadece  Turkish  yok  halbuki  dil  dosyası yüklü  ?

2 sitedede  denedim   bir sorunmu var yopksa  dil yapısımı degişti

arkadaş  burada  bahsetmiş gerçi : https://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=552669.msg3917840#msg3917840

In other words, the installation of language files through the language panel is impossible because of their absence for beta 3? Manually renaming the language files for beta 3 does not work. When selecting languages, only English is available.

I tried to install German, Russian or English utf-8, in any case the installed languages ​​are not visible in the language bar, although they are physically present in the folder.

türkcesi

Başka bir deyişle dil dosyalarının dil panosundan yüklenmesi, beta 3'ün bulunmaması nedeniyle imkansız mıdır? El ile beta 3 dil dosyalarını yeniden adlandırmak çalışmıyor. Dil seçerken yalnızca İngilizce kullanılabilir.

Almanca, Rusça veya İngilizce utf-8'i yüklemeye çalıştım, her durumda yüklü diller dil bölümünde görünmüyor ancak bunlar fiziksel olarak klasörde mevcut.

bunun çözümü nedir

beta 3 ü yükliyecegim bunun  yüzünden  geri yedek attım    güncellemiştim  geriye döndüm diller gözükmüyor  kardeşim

bunun sebebini acıklayın en azındanda  biz kendimiz   düzeltelim

Antes

Quote from: Antes on March 09, 2017, 10:08:31 AM
Since we didn't release beta3 officially, our site does not have language files for Beta3 so its normal that SMF only offering english or beta2 language files to you.

Cevabı konu altında zaten vermişim. SMF 2.1 Beta3 yayımlanmadığı için dil dosyalarıda oluşturulmadı ve yönetim panelinden beta2 'yi görmeniz normal.

Seyit replikacep.com

hmm tesekkurler peki ne zaman yayimlanacak ?

gecici bir cozum yokmu dil icin   biz duzenleyip rc cikana kadar kullanirdik en azindan

Antes

Seyit replikacep.com

Seyit replikacep.com

verdiginiz dil paketide olmadı    başka bişey var sanki  normalde  gözüken dil neden gözükmüyor

English  var sadece oda iso

Seyit replikacep.com

yeniden smf  kurdum  oradada aynı dil eklenmiyor

http://21.replikacep.com/index.php

kurulumda rusca  galiba  :D

edit:

siteyi geriye aldım   smf beta 3 de sorun var   dil eklenmiyor   

okadar test yaptım  beta 3 de sorun  dil eklenmiyor   

Seyit replikacep.com

şimdi olayı ayıktım  :D   anlamamışım seni  antes usta

çözüm  : index.turkish-utf8.php      bunun  başındaki -utf8   bunu kaldırınca dil gözük tü

bu duruma göre  iso  bitti  :)

şimdi asıl sitemi güncelleme zamanı

Advertisement: