News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

EU Cookies

Started by Joro711, July 28, 2015, 01:51:03 PM

Previous topic - Next topic

Joro711

Форумът ми излъчва реклами от Google AdSense и вчера получих имейл, че до 30 септември 2015 година трябва да вградя в сайтовете си опция, чрез която потребителите на сайта да бъдат предупреждавани, че същият използва бисквитки.

Открих готова добавка - http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=3693, но срещам грешка при опит за инсталирането й.

Някой може ли да помогне?

Hristo

#1
Грешките явно се дължат на конфликт с някой/и от модовете, които си инсталирал.

П. П. В темата на мода се дискутира и въпросът с Гугъл. Изводът е, че този мод не е това, което иска Гугъл. Модът върши работа само за форума да отговаря на онзи безумен закон в ЕС, но не покрива Адсенс.

Joro711

А какво иска Google и по какъв начин може да бъде решен този въпрос?

Hristo

Не съм запознат.

@Bogo

Quote from: Joro711 on August 01, 2015, 01:35:21 AM
А какво иска Google и по какъв начин може да бъде решен този въпрос?

Здравей,

трябва да сложиш инфо в сайта си на видно място, че използваш бисквитки и с линк към обяснение и съответното съгласие на потребителите ти.
Няма нищо сложно! Срока е до 30 септември.

Поздрави!

Joro711

Тук - http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=474727.0 има решение на версия 2, но за съжаление не става за версия 1.

@Bogo

Здравей,

Не ви трябва модул, можеш кода ръчно да го сложиш.

Поздрави!

Joro711

Би ли обяснил по какъв начин може да стане това?

Вискяр

Нещо не сработва този модул.
Понеже не стана автоматично, изтеглих на компа зип файла, ъплойднах го в папката на форума, след което вече през форума го инсталирах.
Появи се поле за въвеждане на текста, избор на цвят и поле за Cookie Policy Page URL.
Попълних ги, запазих, ноооо... нищо.
Май проблема е българския език. Мисля, че трябва да се допълни във файловете install.xml  и за български език. Както има за гръцки и италиански.
Или да се чете в темата за мода.
Но сега точно нямам време.

Joro711

Измисли как да стане, защото крайния срок наближава.

@Bogo

Здравейте,

какво стана измислихте ли го или още го мъчите?
Вижте, аз как съм го направил без мод на ръчен режим  :) http://mercedes-bg.info

Joro711

Би ли обяснил по какъв начин си го направил?

@Bogo

Quote from: Joro711 on September 04, 2015, 01:19:30 AM
Би ли обяснил по какъв начин си го направил?

Здравейте момчета,

Да колега, намираш файла index.template.php, който се намира /Themes/шаболана/index.template.php

след тага head слагаш този код

<script type="text/javascript">
    window.cookieconsent_options = {"message":"Използваме ,,бисквитки", за да персонализираме съдържанието си","dismiss":"Съгласен съм!","learnMore":"Повече информация","link":"тук слагате линк към разесняване","theme":"dark-bottom"};
</script>

<script type="text/javascript" src="//s3.amazonaws.com/cc.silktide.com/cookieconsent.latest.min.js"></script>



Можете, да свалите js файла и да го сложите във вашият форум, да не зарежда от външен източник.

Ако нещо не сте разбрали питайте.

Поздрави!

Joro711

Много благодаря. Получи се.

Advertisement: