dodaj.rs se ukida...

Started by ppedja, November 08, 2015, 03:03:12 PM

Previous topic - Next topic

ppedja

...a na forumu imam mnogo slika upravo sa tog servera  :(
Šta raditi?
Koje je najbolje rešenje koje admin može da uradi da se slike npr. prelinkuju ili nekako spasu?


Zuća

Nazalost, mora sve rucno.
Tesko je kroz ovakve servise uzeti neku lovu, sem ako ne postoji premium varijanta.

ppedja

Ma koja lova :-)
Imao sam dodaj.rs modifikaciju i mnogi članovi su u svojim postovima slike ubacili preko dodaj.rs a sad ovi baksuzi ukidaju sajt i sve slike po forumima će nestati :-(

Zuća

Nije postojao drugi razlog da se ugasi ovako veliki servis. Ko zna koliko miliona slika je dodaj.rs hostovao, a sve to negde mora da se smesti i naravno plati.
Kod mene na forumu ima preko 5k slika sa dodaj.rs i gotovo je nemoguce da sve prepravimo.
Jos 2011-2012 se videlo da od dodaj.rs nece biti nista, jer je projekat bio zapusten.

Dzonny

Da, ovo je bilo izvesno da će se desiti. Nažalost, ne postoji način da se lako slike "prelinkuju". Ja sam odavno počeo da ohrabrujem korišćenje attachment-a umesto bilo kakvih eksternih image hosting servisa, pa i nemam toliki problem na svojim forumima :)

SnooPy89

Nisam ni koristila hxxp:dodaj.rs [nonactive], ali mi je svejedno zao...

ppedja

Koji hosting za slike je sada free i dovoljno pouzdan da se preporuči za skladištenje umesto ovoga?
Neki stari i pouzdani su počeli da naplaćuju, što će verovatno postati praksa za sve takve servise :-(

SATmax


pikeman

Za sada dobro funkcioniše: http://postimage.org/mod.php, samo da ne bude kao sa ImageShack-om i ostalima koji su pobrisali hostovane fajlove...

ppedja

Hvala, za sada sam pokupio sve svoje slike sa dodaj.rs koji je u međuvremenu ugašen, a gde ću da ih smestim - još ne znam.

Razzorsi

iz pouzdanih informacija sam saznao da se dodaj,rs ponovno vratiti

Dzonny

"pouzdani izvori" su danas postali jako nereferentan izraz, da tako kažem - degradiran, obzirom da su novinarima pouzdani izvori - komšije stradalih ljudi, slučajni prolaznici i komentari ljudi sa društvenih mreža :D

Elem, teško da će se tako nešto desiti, po mojoj proceni bar, posebno kad se uzme u obzir da ih niko neće uzeti za ozbiljno nakon gašenja, čak i da se vrate ;)

Razzorsi

a dobro za pouzdani izvor to stoji, neznam znam da ce ih dosta ljudi iz mog grada koristiti , jer cu ja da ga otvorim.

Dzonny

Kako to misliš da ćeš ti da ga otvoriš? :)

Razzorsi

imam tim ljudi koji mi radi sajt u cms sistemu ,a domebnu kupujem istu tako da ja otvaram

Dzonny

To onda neće biti "dodaj.rs" već će biti sličan servis za image hosting :)
Pritom, dodaj.rs domen je i dalje u vlasništvu pogodak d.o.o ;)

Kako god, srećno sa novim projektom! :)

Razzorsi

jos jedan mesec je zauzet samo , :D na sve sma razmisljao

FMB

Neka me neko ispravi ako grešim ali domen koji je bio u upotrebi, osim ako ne dokažeš da si stari vlasnik... ne možeš da zakupiš.

Dzonny

Može da ga kupi koliko ja znam, ne treba nikakva potvrda ako zaista domen istekne, doduše čisto sumnjam da tako dobar domen nisu stavili na automatsku obnovu kada istekne, ali videćemo ;)

Skipper.

Quote from: Razzorsi on May 12, 2016, 11:15:14 AM
jos jedan mesec je zauzet samo , :D na sve sma razmisljao
Hehe, ako uzmeš taj domen ja ću da častim ceo forum po gajbom piva :D
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

Advertisement: