Smiley Eklemek ve Değiştirmek

Started by ayesoft, December 08, 2008, 07:13:42 AM

Previous topic - Next topic

ayesoft

Arkadaşlar özellikle tema ve grafik ile ilgili bölümleri gezerken karşılaştığım birçok konuda bazı arkadaşlarımızın smiley ekleme ve değiştirme konusunda sıkıntı çektiklerine tanık oldum. Bende bu yazıda forumumuzun standart smileylerini nasıl değiştiririz ve yeni smileyler nasıl ekleriz konusunda bilgi vermeye çalışacağım.

Smileyleri (Gülücükleri) DeğiştirmekAdmin Paneli / Gülümsemeler ve İleti İkonları / Seçenekler Bölümüne GeliyoruzSeçenekler ekranında Varsayılan Gülümsemeler Aktif seçeneğini işratliyoruz ve Değişiklikleri Kaydet butonuna tıklıyoruz.Resimdede gördüğünüz gibi yeni sekmeler aktif hale geldi. Gülümsemeleri Düzenle sekmesine tıklıyoruz.Karşımıza varolan gülümsemelerimizin listesi çıkıyor. Bu listeden değiştirmek istediğimiz smileyin hemen yanındaki Düzenle linkine tıklıyoruz.Karşımıza gelen ekranda smileyimizin mesaj gönderme ekranında gösterilip gösterilmemesi üstüne gelindiğinde yazan açıklama kelimesi veya mesajlarda çıkması için kullanılan Kod seçeneğini değiştirebiliriz. Smileyimizin resmini değiştirmek için ise Dosya Adı sekmesinde bulunan açılır kutuyu tıklıyoruz ve açılan listeden en başta default dosyasına attığımız smiley resmini seçiyoruz bu kutu default dosyasında bulunan bütün resimleri listelemekte. Değişiklikleri Kaydet butonuna tıklamamız ile smileyimiz değişmiş olacaktır.

Yeni Smiley (Gülücük) Eklemek

Menüde bulunan Gülümseme Ekle sekmesine tıklıyoruz.Karşımıza gelen ekranda 2 çeşit yükleme seçeneği bulunuyor 1. seçenek varolan default dosyasının içine atmış olduğunuz dosyalardan bir resim seçmeniz için düşünülmüş. 2. seçenek ise bilgisayarınızda kayıtlı bir resmi seçmeniz için düşünülmüş ancak bu seçeneği kullanabilmeniz için smileys klasörünüzün chmod ayarlarından yazma izni verilmiş olması gerekmekte. Resim dosyamızı seçtikten sonra resimde 3. alan olarak gösterilen bölümde resmin mesajda kullanılacağı Kod bölümünü ve üstüne gelindiğinde çıkacak olan Açıklama bölümüne gerekli bilgileri girmeniz gerekmekte. Bu smileyin mesaj yazma ekranında ekranında görünmesini istiyorsanız Konumu bölümünü gönderirken olarak istemiyorsanız gizli olarak değiştirin. Değişiklikleri Kaydet butonunu tıkladığımız zaman yeni smileyimiz eklenmiş olacaktır.

Konunun Orjinal Linki : http://www.smfciyiz.biz/index.php/topic,6668.0.html

Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Saygılarımla, ayesoft

Bu döküman resmi site ve şahsıma ait sitemden başka yerde yayınlanamaz.

Kaynak : www.smfciyiz.biz

YapRock

söylediklerinizin hepsini yaptımchmod ayarlarım 777 tüm izinler sanırım fakat gene olmuyo smileyi pc den yükleyemiyorum başka ne sorun olabilir acaba..teşekkürler..

ayesoft

smileyi direk pcnizden yükleyemezsiniz öncelikle ftpden sunucunuza atmanız gerekiyor daha sonra smiley panelinden görüp ekleyebilirsiniz

hhmercan

toplu olarak yükleme şansı varmı yoksa benmi bulamadım ???

kagan1243

bu bölümden yükleyebilirsiniz toplu olarak?

ozim

Yeni konu acmamak icin burdan sormak istiyorum.
1.1.15 kullnaıyoruz.
firefox ve chrome da smileylerimiz normal ancak internet explorerde smileylerimiz gorunmez oluyor.
Nasıl cozebilirim?
Tesekkur ederim.

ozim

Quote from: ozim on October 03, 2011, 01:28:50 PM
Yeni konu acmamak icin burdan sormak istiyorum.
1.1.15 kullnaıyoruz.
firefox ve chrome da smileylerimiz normal ancak internet explorerde smileylerimiz gorunmez oluyor.
Nasıl cozebilirim?
Tesekkur ederim.

Ayarları onar sorunumu cozdu.


bahcemarket


Advertisement: