News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

Problem sa loginom

Started by Katarina., November 02, 2014, 10:46:34 AM

Previous topic - Next topic

Katarina.

Verzija smf foruma: 2.0.9.
Jezik:Engleski
Instalirala sam smf forum i prilikom logina mi izbacuje sledeći problem:

Nekoliko puta sam brisala i ponovo instalirala forum, brisala kolačiće, međutim problem i dalje postoji.
Da li  neko zna kako da rešim ovo?
Hvala unapred.

cortez

U pravilu se radi o nekoliko mogućih opcija:

1. Hosting pretjeruje sa korištenjem mod_security modulom. Kontaktiraj ih i neka malo "olabave". To često pravi problem SMF-u.
2. Jesi dirala možda "Enable local storage of cookies" i "Use subdomain independent cookies" ? Ako da, to bez kvačice ostaviti.
3. Instalirani modovi? Drugi browser?

Katarina.

Quote from: cortez on November 02, 2014, 01:55:23 PM
U pravilu se radi o nekoliko mogućih opcija:

1. Hosting pretjeruje sa korištenjem mod_security modulom. Kontaktiraj ih i neka malo "olabave". To često pravi problem SMF-u.
2. Jesi dirala možda "Enable local storage of cookies" i "Use subdomain independent cookies" ? Ako da, to bez kvačice ostaviti.
3. Instalirani modovi? Drugi browser?

Pozdrav cortez i hvala za odgovor.
Nisam ništa dirala, jer posle instalacije foruma uopšte ne mogu da se ulogujem, pa samim tim ni da instaliram modove.
Pokušala sam da se ulogujem i preko Mozile i preko Chroma, ali izbacuje isti problem.



cortez

Kontaktiraj hosting i objasni koje probleme imaš. To je tipično za mod_security i oni u svojim apache logovima vide što točno se događa.

Zwerko

#4
Pozdrav. Imam sličan problem, kod svakog prvog logiranja izbaci grešku da je lozinka neispravna, isto je zabilježeno i u dnevniku grešaka. Kako je to nova instalacija i novi forum jos nemam članova da testiramo na veliko. Ono što sam uspio vidjeti je da mi se to dešava u IE 11, dok u chromu nema problema. Tako da vjerujem da to nema veze sa postavkama u php.ini. Testirat cu još u nekom browseru, a u međuvremenu možda netko ima kakvo rješenje ?

edit: postavka u php.ini je session.hash_bits_per_character   4 , znaci to je u redu...

Dzonny

Pošto je čista instalacija nema šanse da je do SMF-a, tako da to moraš proveriti sa hosting podešavanjima, phpini, mod_security i sličnim postavkama.

Advertisement: