News:

Wondering if this will always be free?  See why free is better.

Main Menu

nazwy miesięcy w datach

Started by noelo, August 19, 2016, 03:33:00 AM

Previous topic - Next topic

noelo

Mały błąd w tłumaczeniu - nazwy miesięcy w datach powinny być pisane małą literą i nie w mianowniku, a w dopełniaczu.

Adrek

Widziałem twój wątek w dziale zgłaszania błędów.

W chwili obecnej nie jest taka zmiana możliwa, bo kalendarz i daty na forum są powiązane, jeśli w następnej wersji SMF kalendarz otrzyma własny plik językowy z nazwami miesięcy to będzie można zmienić polskie tłumaczenie według tej propozycji.
Polskie wsparcie SMF na simplemachines.org

the simplest solution is most likely the right one

rafalkaminski

Można też dodać ręcznie święta i wtedy będą pisane przez Ciebie

Adrek

Nie zmieni to sposobu wyświetlania nazw miesięcy
Polskie wsparcie SMF na simplemachines.org

the simplest solution is most likely the right one

Boggi

#4
Quote from: phantomm on August 20, 2016, 02:23:27 PM
W chwili obecnej nie jest taka zmiana możliwa, bo kalendarz i daty na forum są powiązane, jeśli w następnej wersji SMF kalendarz otrzyma własny plik językowy z nazwami miesięcy to będzie można zmienić polskie tłumaczenie według tej propozycji.

Mam wyłączony kalendarz, więc nie jest on problemem.

Zmieniłem w pliku index.polish-utf8.php

linie:
$txt['lang_capitalize_dates'] = true;
$txt['months'] = array(1 => 'Styczeń', 'Luty', 'Marzec', 'Kwiecień', 'Maj', 'Czerwiec', 'Lipiec', 'Sierpień', 'Wrzesień', 'Październik', 'Listopad', 'Grudzień');
$txt['months_titles'] = array(1 => 'Styczeń', 'Luty', 'Marzec', 'Kwiecień', 'Maj', 'Czerwiec', 'Lipiec', 'Sierpień', 'Wrzesień', 'Październik', 'Listopad', 'Grudzień');

na:
$txt['lang_capitalize_dates'] = false;
$txt['months'] = array(1 => 'stycznia', 'lutego', 'marca', 'kwietnia', 'maja', 'czerwca', 'lipca', 'sierpnia', 'września', 'października', 'listopada', 'grudnia');
$txt['months_titles'] = array(1 => 'stycznia', 'lutego', 'marca', 'kwietnia', 'maja', 'czerwca', 'lipca', 'sierpnia', 'września', 'października', 'listopada', 'grudnia');

nazwy miesięcy pojawiają się pisane już z małej litery, ale nadal w mianowniku, a nie dopełniaczu. Czy coś jeszcze muszę edytować?

Advertisement: