News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

SMF 2.0.12 Yayımlandı

Started by Antes, September 27, 2016, 12:34:15 PM

Previous topic - Next topic

Antes

Sayın kullanıcılar,

Simple Machines Forum 2.0.x serisi için yeni bir güvenlik yaması yayımlamıştır. Bu yayımlanan yama ile güncel sürüm 2.0.12 olmuştur. Bu yama güvenlik açıklarını giderme ve düzeltmeler üzerinedir. Bu yüzden en kısa sürede güncellemenizi öneririz.

Eğer 2.0.11 sürümünü kullanıyorsanız, forumunuzu 2.0.12 sürümüne paket yöneticisini kullanarak güncelleyebilirsiniz. Her zaman olduğu gibi yönetici panelinizde güncelleme ile ilgili bildirimi görebilir, paket yöneticisi üzerinden sorunsuz olarak indirme ve yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer bildirimi görmüyorsanız, zamanlanmış görevlerden "Simple Machines dosylarını al" işlemini çalıştırınız.

Eğer daha eski bir SMF sürümü kullanıyorsanız SMF 2.0.12 sürümüne "large upgrade" ile doğrudan geçiş yapabilirsiniz. Eğer bu yöntemi kullanırsanız tüm eklentilerinizi tekrardan yüklemeniz gerekecektir. Eğer SMF 2.0.x sürümünü kullanıyorsanız yama yapmanız önerilir.

Değişim günlüğünü indirme sayfamız üzerinde bulabilirsiniz.

Eğer yönetici paneli üzerinden yamayı indirmekte sorun yaşıyorsanız, yamayı, bu sayfa üzerinden indirip paket yöneticisi üzerinden modifikasyon (eklenti) yüklüyor gibi yükleyebilirsiniz.

SMF'yi kullandığınız için teşekkürler.

Saygılar,
SMF Ekibi

Seyit replikacep.com

sitemi  güncelledim  yanlız  forum bakım  bölümün de  Dosyaları Güncel Sürümleriyle Karşılaştır

dedigimde Kaynak Dosyaları eski olarak 2.0.10 olarak gözüküyo  :D

sinek küçük mide bulandırıyo

blogcux

SMF İçin güncelleme gelmiyor diyenlere gelsin :)  Teşekkürler Antes

bolubeyi61

Bunlar güvenlik güncellemesi. Yeni bir özellik gelmiyor.

crazy_man

Ne diyelim yenilik yoksa.   8)
Hayırlı olsun...  :-X
Bir Damlasıyım Okyanusun...Ama Okyanusum. (I'm a Drop of the Ocean... But I'm the Ocean.)
Uyanan Gençlik
Arif Hocam

Antes

Yenilik: Siteniz artık daha güvenli :D

arslanturk

arslanturk

Çok gelişik bi sistem olmuş sanki.

tarantula901

Merhaba @Antes smf ile ilgili ufak bir sorun var 2.0.12 ile ilgili yazayım dedim sorun mu tam bilemedim.

Konu açarken eğer konu içerisinde aşırı şekilde bbc kodunu iç içe kullanılırsa aşağıdaki hata alınıyor bi incelermisiniz  bu hatamıdır yoksa güvenlik için yapılan bir durummudur bilgilendirirsen sevinirim.

"İleti gönderilirken şu hatalar oluştu:
İletinizi yazmadınız."

Antes

Quote from: tarantula901 on November 30, 2016, 05:56:43 AM
Merhaba @Antes smf ile ilgili ufak bir sorun var 2.0.12 ile ilgili yazayım dedim sorun mu tam bilemedim.

Konu açarken eğer konu içerisinde aşırı şekilde bbc kodunu iç içe kullanılırsa aşağıdaki hata alınıyor bi incelermisiniz  bu hatamıdır yoksa güvenlik için yapılan bir durummudur bilgilendirirsen sevinirim.

İletinizi yazmadınız."

Bilinen bir hata, 2.0.13 ile çözülecek.

Not: Yama şu anda test ediliyor. Yani daha yazılacak aşamasında değildir.

Emre A.

@Antes 2.X sürüm için yeni bilgi var mı?

tarantula901

Quote from: Antes on November 30, 2016, 07:41:30 AM
Quote from: tarantula901 on November 30, 2016, 05:56:43 AM

İletinizi yazmadınız."

Bilinen bir hata, 2.0.13 ile çözülecek.

Not: Yama şu anda test ediliyor. Yani daha yazılacak aşamasında değildir.

Tamamdır teşekkürler.

kukla34

online1453

Seyit replikacep.com

arkadaşlar  şu anda smf 2.0.13  güncel son sürüm  onu  indirip kurun  yada  paket yöneticisinden yükleyin  güncellemeyi  :)

birucak.com

Teşekkürler...
Hayırlı olsun...

gamelear

pek bir değişiklik yok görünürde 11 12 oldu sadece görnürde :D

Advertisement: