Бан по mac adress или cpu id...

Started by yaponetsa, October 21, 2016, 02:42:36 PM

Previous topic - Next topic

yaponetsa

Здравейте,в последните 10-ина дни едни.....ненужници... постоянно влизат и се опитват да се логнат с чужди профили във форума който администрирам.Опитват с тайни въпроси или въвеждат постоянно неправилни пароли,така че да попречат на реалния потребител да влиза.
Проблема е че влизат през проксита и/или различни ip адреси и не мога да ги банна.Та въпроса ми е има ли някакъв начин да ги натиря по мак адрес или комп.идентификация.Сложил съм една приставка и виждам тия неща на гостите и знам кои са мръсниците по комп идентификация,ама не мога да ги банна.
Или пък дайте идея как да ги огранича тия нещастници.
поздрав

@Bogo

Здравей,

има доста варианти да ги ограничиш, но няма да ги спреш.

Първи вариант, първите 5 мнения да се одобряват /това за всички новорегистрирани/  от модератор или админ.

Втори вариант, има модул да ограничиш proxy сървърите, http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=2729

Поздрави и успех.


yaponetsa

Първия вариант който предлагаш не става,понеже те не се регистрират с потребителски имена.
Втория веднага ще  го пробвам
благодаря


@Bogo

Quote from: yaponetsa on October 23, 2016, 04:46:46 PM
Не помага.

Здравей,

не знам какъв е проблема ти, но първите мнения ако ги одобряваш , мисля че ще избегнат доста неща.

Joro711

Аз този проблем го реших със забрана за регистрация. Който желае да се регистрира, праща имейл с желаното потребителско име и готово.

Advertisement: