News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

htaccess Pretty URLs przyjazne linki

Started by krzysiekj24, July 14, 2016, 06:57:12 AM

Previous topic - Next topic

krzysiekj24

htaccess Friendly URLs

Witam mam forum SMF chciałbym jak w temacie mieć "przyjazne" linki w adresie strony.
Dla przykładu zamiast :

index.php?topic=4.0

mieć:

wedkowanie-w-morzu-spinning-wedkarstwo-morskie/

Mam nadzieję że dzięki temu i tematy mojej strony pojawią się kiedyś w wynikach wyszukiwania.

Zainstalowałem Pretty URLs.

W teorii poprawnie wyświetla działy forum i tematy.
Problem pojawia się gdy, chce napisać odpowiedź w jakimkolwiek temacie. Pojawia się wtedy:

W przeglądarce firefox:

Nieprawidłowe przekierowanie

Firefox wykrył, że serwer przekierowuje żądanie tego zasobu w sposób uniemożliwiający jego ukończenie.

Problem ten może się pojawić w wyniku zablokowania lub odrzucenia ciasteczek.

Natomiast w chrome:


Ta strona internetowa zawiera pętlę przekierowań.ERR_TOO_MANY_REDIRECTS/index.php?topic=105.new#newspowodowała zbyt wiele przekierowań. W rozwiązaniu problemu może pomóc usunięcie plików cookie tej witryny lub zezwolenie na pliki cookie innych firm. Jeśli to nie pomoże, prawdopodobnie jest to błąd konfiguracji serwera, a nie problem z komputerem.


...mimo tego błędu odpowiedź zostaje dodana jak się odświeży stronę.
Błąd nie występuje jak w modzie Pretty Urls odznaczam :
Rewrite Topic URLs
jednak wtedy tylko mam w adresie zmieniane rozdziały forum na przyjazne linki natomiast w tematach już nie.
Zdaję sobie sprawę że jest to modyfikowane w htaccess jednak nie znam się na tym i nie wiem jak zrobić by i również przyjazne linki były wyświetlane w moich tematach.

Zależy mi aby w przyszłości tematy w takiej formie były indeksowane przez google.
Czy moga państwo podpowiedzieć co można by było zrobić?

pozdrawiam serdecznie

Advertisement: