Upravljanje grupom članova

Started by Dinox, December 16, 2016, 05:18:25 PM

Previous topic - Next topic

Dinox

Imam sljedeći problem, tražim to dosta dugo već, ali nisam našao i odlučio sam se na ovo da pitam ovdje..
Znači želim postaviti "Global Moderatoru" dozvolu da može upravljati grupom članova, to nije problem i to znam, ali ne znam kako da kada mu to postavim, zabranim da može sam sebi administratora da postavlja ?

Nadam se da razumijete što tražim, i da ćete mi znati pomoći, hvala unaprijed !

Dzonny

Pozdrav,

Misliš da može da uprava svim grupama članova (membergroups)?
Ako na to misliš - koliko ja znam - ne možeš nikako to što želiš osim ručno da menjaš kodove. U svakom slučaju to je malo nepotrebno, koji ti je tačno cilj, nije kao da se grupe članova menjaju često pa da Global modovi moraju da imaju ovakve dozvole. Prosto ako ti treba neka korisničla grupa koju bi određeni članovi trebalo da "moderiraju" napravi grupu sa moderatorom i dodaj global modove u listu i to je to.

Dinox

Quote from: Dzonny on December 16, 2016, 05:32:31 PM
Pozdrav,

Misliš da može da uprava svim grupama članova (membergroups)?
Ako na to misliš - koliko ja znam - ne možeš nikako to što želiš osim ručno da menjaš kodove. U svakom slučaju to je malo nepotrebno, koji ti je tačno cilj, nije kao da se grupe članova menjaju često pa da Global modovi moraju da imaju ovakve dozvole. Prosto ako ti treba neka korisničla grupa koju bi određeni članovi trebalo da "moderiraju" napravi grupu sa moderatorom i dodaj global modove u listu i to je to.

Da, mislim da može upravljati svim grupama članova.
Hvala na odgovoru i mislio sam da treba ručno, bio sam to vidio na jednom forumu, na kojem sam baš ja bio Global moderator, ali nikada me prije to nije zanimalo, sada mi je potrebno. Pa, zapravo, da ti budem iskren, ima dosta posla oko tih mjenjanja grupa članova, pošto ih ima dosta, i dosta često se trebaju mjenjati. U svakom slučaju hvala na odgovoru, može lock na temu.¸

EDIT: Hmm, još pitanje jedno, ako se ne postavi dozvola "upravljanje grupom članova", a postavi moderator te grupe, onda će oći postavljati to ?

Dzonny

Ne, neće moći, ako želiš da global moderatori mogu bukvalno menjati i dodavati nove grupe članova onda im moraš dati tu dozvolu, mislio sam da ti nešto drugo treba pa da možeš na drugi način to uraditi.
Generalno, ne verujem da imaš ne znam koliko grupa članova niti na forumima uglavnom ima potreba za tako nešto, prosto napraviš sve koje su ti potrebne i tu se posao završava, osim u nekim ekstremnim slučajevima, ali ne treba stvarati nepotrebno komplikovanje i davati članovima više dozvola nego što im je potrebno.. ;)

Advertisement: