News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

Problemă salvare setări

Started by LibertyNL, January 04, 2017, 03:46:00 PM

Previous topic - Next topic

LibertyNL

Salut! Astăzi am observat o problemă la forumul meu. Când de exemplu, vreau să scot forumul din mentenanță, debifez odată acolo, dau ,,Save" și nu se salvează. Trebuie să repet acțiunea încă o dată ca să se aplice. Și nu numai când vreau să bag/scot modul de mentenanță se întâmplă așa. Acum, trebuie să modific toate setările de la capăt deoarece nu mi-am dat seama de problemă mai rapid. XD Credeam că doar așa arată, și că setările se aplică, dar nu... Am încercat de asemenea să reinstalez SMF-ul, dar nu a rezolvat nimic. Mulțumesc!

-=[Vyorel]=-

Salut!

Problema poate fi din cauza nivelului de la cache de pe server-ul de gazduire. Intra in Admin/Configuration/Server Settings/Caching si la Caching Level alege No caching. Chiar daca in momentul salvarii acestei setari iti persista problema, mai incearca pana reusesti. In caz ca tot nu reusesti, tine apasat Ctrl si apasa pe R (sau tii apasat pe Shift si cu mouse-ul dai refresh din browser langa bara de link). Apoi, dupa ce ai reusit sa salvezi, intra in Admin/Maintenance/Forum Maintenance/Routine si ruleaza comanda Empty the file cache (sau poti sa le iei pe toate la rand de acolo).


Daca nici dupa toate aceste actiuni nu se rezolva problema, ultima solutie ar fi sa ii contactezi pe cei de la firma de gazduire.
My mods for SMF - [6].

LibertyNL

Quote from: -=[Vyorel]=- on January 04, 2017, 06:24:09 PM
Salut!

Problema poate fi din cauza nivelului de la cache de pe server-ul de gazduire. Intra in Admin/Configuration/Server Settings/Caching si la Caching Level alege No caching. Chiar daca in momentul salvarii acestei setari iti persista problema, mai incearca pana reusesti. In caz ca tot nu reusesti, tine apasat Ctrl si apasa pe R (sau tii apasat pe Shift si cu mouse-ul dai refresh din browser langa bara de link). Apoi, dupa ce ai reusit sa salvezi, intra in Admin/Maintenance/Forum Maintenance/Routine si ruleaza comanda Empty the file cache (sau poti sa le iei pe toate la rand de acolo).


Daca nici dupa toate aceste actiuni nu se rezolva problema, ultima solutie ar fi sa ii contactezi pe cei de la firma de gazduire.
Nu s-a rezolvat. Nu poate să fie oare de la Cloudflare? :-?

-=[Vyorel]=-

Quote from: LibertyNL on January 05, 2017, 05:32:03 AM
Quote from: -=[Vyorel]=- on January 04, 2017, 06:24:09 PM
Salut!

Problema poate fi din cauza nivelului de la cache de pe server-ul de gazduire. Intra in Admin/Configuration/Server Settings/Caching si la Caching Level alege No caching. Chiar daca in momentul salvarii acestei setari iti persista problema, mai incearca pana reusesti. In caz ca tot nu reusesti, tine apasat Ctrl si apasa pe R (sau tii apasat pe Shift si cu mouse-ul dai refresh din browser langa bara de link). Apoi, dupa ce ai reusit sa salvezi, intra in Admin/Maintenance/Forum Maintenance/Routine si ruleaza comanda Empty the file cache (sau poti sa le iei pe toate la rand de acolo).


Daca nici dupa toate aceste actiuni nu se rezolva problema, ultima solutie ar fi sa ii contactezi pe cei de la firma de gazduire.
Nu s-a rezolvat. Nu poate să fie oare de la Cloudflare? :-?
Da. Mai mult ca sigur. Daca ai fi spus de prima data de Cloudflare, nu ma mai chinuiam sa scriu tot romanul ala :D
Am un client si eu la hosting care a avut o problema similara, si dupa zeci de verificari la server pana la urma am aflat ca problema o avea din cauza la Cloudflare.
My mods for SMF - [6].

LibertyNL


Advertisement: