Silinen Üyelerin Forumda Konuları Yerine Dev Bir Boşluk Var

Started by Akhenaten, January 28, 2017, 06:15:43 AM

Previous topic - Next topic

Akhenaten

Uzun bir süreden sonra tekrar merhaba.

Sitemde üyelikleri kaldırılan kullanıcılar var. Bu üyelerin forumda mesajları yerine aşağıdaki resimdeki gibi temayı bozan dev bir boşluk geliyor:

Mesajı düzenle dediğimde o mesajın hala düzenlenebilir olduğunu görüyorum. Amaz bunun dışında forumda o mesajı deil bu dev boşluğu gösteriyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

İki şekilde de çözüm olur:

a) Ya o silinen üyenin forum konularında mesajı görünmeyen profili de gelmesin.
b) Ya da profil göründüü gibi o mesajda görünsün.

Yani o dev boşluk iki halde de ortadan kalksın yeter.

2. bir sorunsa Google Chrome ve diğer bazı tarayıcılar, SMF forumlarını GÜVENSİZ SİTE olarak tanıtıp ziyaretçiyi uyarmaya başladı: Bu sitede üyelik girişi fln vesaire güvenli değüildir. diye. SMF, acaba bu sorunu aşmak için bir çalışma yürütüyor mu?

Yanıtlarınız için teşekkür ederim.

Emre A.

Emre A.

Quote from: Akhenaten on January 30, 2017, 04:11:52 PM
Az önce default temada kontrol ettim, hayır olmuyor. Sadece core theme de oluyor...
Temandan kaynaklı bir sorun bu. Tema yapımcın ile görüş istersen? Sürüm uyumsuzluğu ve/ya kod hatası

Akhenaten

Merhaba. Tema yapımcım yok. Yani "core" temasını geliştirip kendim kodladım. En azından yapmak istediğim, "silinen üye"yi hangi değişken tutuyor bunu öğrenmek ve forum mesajlarını databasaden çekerken

if (degisken){olay}

şeklinde silinmiş üyenin o mesajı hakkında bir istisna durum belirtip a) ya o boş gelen veriyi pas geçmek, ekrana hiç yazdırmamak b) ya da görüntülenemeyen o mesajı yine bir IF le belirtip istisna mesaj olarak ekrana yazdırmak...

Cevabınız için teşekkür ederim...

Advertisement: