Update jezičnih datoteka, vjerovatno najveći problem kod prelaska na 2.0.13.

Started by user999, February 13, 2017, 01:25:55 PM

Previous topic - Next topic

user999

Šta da vam kažem, budite extra oprezni. Ja sam odradio update sa prastare verzije 1.1.13, sve je prošlo dobro, osim što sam izgubio čćđ, i to, zanimljivo, samo u naslovima topic-a i nazivima board-ova. Umjesto slova, dobijem znak "?"
Jezične datoteke iz stare postave foruma sam backupirao, pa ako netko ima prijedlog ili zna kako riješiti ovaj problem, neka govori.

Pogledom na 140 tablica u mysql bazi, vidljivo je da su mješavina podjednakog omjera sljedećih collation-a:
latin1_german2_ci
utf8_general_ci
utf8_bin
Pretpostavljam da je i to dio problema.

Međutim, daleko najveći problem je što forum sada više ne prihvaća slova ćčđ u naslovu topic-a ili board-a. Ja mogu preživjeti i s tim, ali ako netko ima rješenje ... neka ponudi.

I druga nezgodacija je što se neki vrlo korisni modovi gube, kao npr "custom profile field mod", za koje sam očekivao da bi mogli postati ugrađeni u novu verziju foruma po default-u, ali ništa od toga.
Sve u svemu, neki korisnici tvrde da forum sada radi brže, ali da stara php verzija nije izumrla, i da hosting nije počeo naplaćivati "extended support", ostao bih na 1.1.13 verziji iz 2007-e.
Veliki sam ljubitelj izreke "If it ain't broken, don't fix it."

Dzonny

1.1.x verzija je u "End of life" fazi ciklusa softvera, i više ne prima ni sigurnosne zakrpe, pa je preporučljivo preći na novu verziju, posebno obzirom da se nadamo da ćemo u ovoj godini imati i stabilnu 2.1 verziju.

Ti si uradio large upgrade, dobro je da imaš backup baze pa uvek možeš ponoviti proces kada krene po zlu, taj backup obazeno sačuvaj još neko vreme :)

Da li si radio convert u utf-8 iz admin panela foruma? Da li ti je ranija 1.1.x  baza bila na utf-8 ili?

Usput, custom fields imaš kao standardnu opciju u SMF 2.0.x naravno, pogledaj malo bolje u admin panelu - osnovne mogućnosti (core features).

user999

Convert u utf-8 iz admin panela foruma sam uradio još 2009-e, ali poslije sam primjetio da to nije prevedeno dobro u tablicama baze. Na tome je ostalo.

Sad ću potražiti custom fields ako ih ima, još ih nisam primjetio.

Dzonny

Ima ih sigurno :)

Što se convert-a tiče, čudno je da se to što si opisao dešava samo negde -a ne svuda. Da li možeš da primetiš neki "obrazac", tipa da li je problem samo u naslovima tema, a u postovima je okej? Da li se to dešava sa svim slovima ili uvek sa istim?
Uradi opet backup baze, sačuvaj to kao zaseban fajl, probaj da promeniš collation ručno u tabelama baze na utf8_general_ci, jer to je ispravan collation. Takođe proveri koji je collation za messages tabelu u bazi.

Advertisement: