Инсталиране на re-Captcha 3

Started by topdrivers, January 25, 2019, 06:38:05 PM

Previous topic - Next topic

topdrivers

Здравейте,
някой може ли да ми помогне да намеря мястото на:

Paste this snippet before the closing </head> tag on your HTML template:
<script src='hxxp:www.google.com/recaptcha/api.js?render=XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX' [nonactive]></script>


На мястото на ХХХХ е ключа за сайта, който по ясни причини замествам така.
Кой файл да търся където да копирам въпросния, дали да е в template.index.php или някъде другаде? Обикновено избягвам да правя тези копи/пейст, защото понякога дава parce error и трябва да връщам копие на сайта, а не е желателно.

и естествено другия скрипт, ако горното примерно мога да го разбера, макар да не съм сигурен, това изобщо не го вдявам:
Paste this snippet in the JavaScript callback for an action on your website.

<script>
grecaptcha.ready(function() {
grecaptcha.execute('XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX', {action: 'action_name'})
.then(function(token) {
// Verify the token on the server.
});
});
</script>

където отново ХХХХХХ замества ключ. Това пък в кой файл трябва да влезе?

В момента сайта е с инсталиран re-Captcha 2.0 модула от SMF mоd сайта. Бих могъл да търся, дали горните два скрипта ги има,
ама ми се струва по правилно да питам.
Благодаря за помощта.



@Bogo

Здравей,

в два файла са,

$sourcedir/Subs-Editor.php
$sourcedir/ManageSettings.php

Поздрави!

topdrivers

#2
Здрасти Бого, мерси за включването.
Намерих файловете в Source дир. Обаче не видях търсените тагове примерно за първия сниплет HEAD, а за втория изобщо няма инструкция точно къде. Страхме е да не даде некой забив, не че е проблем, ама.. страх лозе пази.
В момента ре-капчата си работи перфектно, ама четох, че е излязла в.3 и предполагам, това е тази която като се зареди сайта винаги седи в долния ъгъл и предполагам следи поведението на потребителя, и по тоя начин може би.. и т.нат.

Дали да не се занимавам изобщо, след като мойта си работи или най-новата е по-добра и си заслуважа усилията. В случай че да, тогава къде точно да го плесна тоя текст? Къде ми е грешката?


@Bogo

Здравей,

най-добре или направи архив на файловете и базата или си направи копие на форума в папка и там да работиш.

Ако ми остане време ще погледна как са нещата и ще пиша как точно да се направи ъпгрейда към re-Captcha 3.

Поздрави!

Advertisement: