SMF Forum hakkında sorularımı cevaplarmısınız

Started by crozokdepro, May 05, 2017, 01:10:29 PM

Previous topic - Next topic

crozokdepro

Merhaba arkadaşlar SMF Forum hakkında bazı sorularım var soruları bilen cevaplayabilirmi lütfen rica etsem.

1.Arkadaşlar filezillada Tema/languages/themeenglish den bazıları değiştirdim ama bazı kelimeleri okumuyor okuması için ne yapabilirim bilen varsa söleyebilirmi birde resim atayım resimde kare ile aldığım şeyleri okumuyor eğer biliyorsanız sölermisiniz.

2.Arkadaşlar forumda en aşada siyah bir yer var o yeri ben normal beyaz yapmak istiyorum ve o SMF. 2.0.13 diye yazılan yazıları kaldırmak istiyorum nasıl kaldırabilirim bilen varmı birde resim atayım.

3.Arkadaşlar forumda ben ... Hirsiz Polis - Bilgi Merkezi nin üstüne aşağıdaki resmi eklemek istiyorum nasıl eklerim bilen varsa sölermi lütfen resimi atayım.

4.Arkadaşlar benim forumda fareyi herhangi bir butonun üstüne getirdiğimde butonun rengi yeşil oluyor
ben o yeşil rengi nasıl değiştirebilirim bilen varmı örneğin: yeşil rengi kırmızı yapmak istiyorum nasıl yaparım bilen varmı.

5.Arkadaşlar forumun urlsini nasıl değiştiririm hangi dosyadan mesela örneğin hxxp:pawnoturkdeneme.com [nonactive] u ben
pawnoturk.com yapmak istiyorum hiç bir şeyi sıfırlamadan forum urlsini değiştebilirmiyim bilen varsa söleyebilirmi arkadaşlar.

6.Arkadaşlar forumdaki zaman dilimi: Africa/Abidjan
Arkadaşlar forumdaki tarihi türkiye yaptım ben şimdi saat kaldı arkadaşlar bu saat geride ya bu da forumda özellikler ve seçenekler de Saat farkı diye bir yer var orası 0 oradan kaynaklanıyor ben tam ayarlayamadım yükselletimde siz bana gerçek saat olması için oraya ne yazmak gerek bilen varsa söleyebilirmi.

7.Arkadaşlar benim forumda şarkı çalıyor ben bunu bazı kişiler rahatsız olur diye Şarkıyı Kapat butonu eklemek istiyorum o butonda yukarıda olucak ana sayfa yardım ara gibi butonların yanlarına yeri farketmez yerini ben duzeltirim. Arkadaşlar o butona tıklayınca hiç bir yere falan url yönlendirme gibi birşey olmucak sadece şarkıyı kapatıcak onuda şey gibi yaparmısın arkadaşlar o kada herhangi bir şarkı ekleme kodu koyup ama linki başka yapıcaz linki okumayıncada şarkı çalmıcak böyle yapabilen yada başka bir türden yapabilen varsa söleyebilirmi. Ama url yönlendirme olmasa iyi olur.

8.Arkadaşlar ben foruma Karma(Rep) sistemini aktifleştirdim arkadaşlar şimdi kişinin Rep i 0 ben ona bir - Rep veriyorum -1 oluyor repi + Rep veriyorum 0 olmuyor +1 oluyor bunu nasıl duzeltebilirim bilen varmı
Arkadaşlar birde mesela kişiye rep verince
Üzgünüz fakat 2 saat beklemeden karma düzeneleyemezsiniz.
hatasını alıyorum bu yazıyı nasıl değiştebilirim bu yazıyı
Üzgünüz fakat 2 saat beklemeden rep düzeneleyemezsiniz.
yapmak istiyorum nasıl yaparım bilen varmı
Karma.php dosyası var içinden hangi şeyleri düzeltmem lazım reple ilgili bilen varsa söleyebilirmi.

9.Arkadaşlar forumda yukarda ana sayfa yardım ara diye butonlar var bende aynı buton ara nın bir sağına eklemek istiyorum. Buton adı: Sahip Listesi yapmak istiyorum. ve forum için ayrı bir link yapmak istiyorum örneğin hxxp:www.siteminismi.com/index.php?action=sahiplistesi [nonactive] diye butona tıklayınca oraya yönlencek    ama
Arkadaşlar o url ye aşağıdaki resim gibi yer gelicek orda mesela Örneğin mesela 2 tane sahip var o linke gidicek son aktif olma zamanı mesajlar gibi şey olucak aşağıdaki resim gibi olucak yani arkadaşlar yapabilen varsa atabilirmi lütfen resmi atayım.

10.Arkadaşlar forumda en aşada çevrim içi üyeler Son 15 dakika içinde aktif olan üyeler: onun aşasında online olan isimler var onun aşasında normal üyeler ve admin sahip gibi üyeler aşağıdaki resmi görüyor yani grup üyelerini ama ziyaretçiler göremiyor bir forumda ziyaretçilerde görebiliyor bende ziyaretçiler görebilsin istiyorum nasıl yaparım bilen varsa sölermi lütfen rica etsem.

Advertisement: