poruka o grešci u load.php

Started by bgscout, May 11, 2017, 05:12:37 PM

Previous topic - Next topic

bgscout

Da li neko od poznavalaca php-a može da mi pomogne oko greške (iz loga):

8192: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead
Datoteka: /home/rvcoce/public_html/forum/Sources/Load.php(195) : runtime-created function
Linija: 3


Čim se ulogujem, log se napuni sa 8 strana iste poruke o grešci. :(

Koristim forum SMF 1.1.21.

Hvala za svaku pomoć.

Dzonny

Zdravo,

SMF 1.1.x je već podosta matora verzija i ove greške počinju da se pojavljuju jer se funkcije iz te verzije ne koriste u novijim PHP verzijama.
Preporuka je da se upgrade-uje na 2.0.x verziju, jer ćeš imati sve više problema sa 1.1.x kako se php nadograđuje.

Sa druge strane ove greške koje imaš možeš "sakriti" pomoću trika ispisanog ovde:
https://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=534915.msg3865992#msg3865992
Imaj u vidu da je to samo sakrivanje grešaka, a ne rešavanje problema - znači jedino rešenje problema je upgrade na 2.0.x verziju, a pošto je 2.1.x  skoro pa spremna i više je nego vreme da se prelazi sa 1.1.x verzije kojoj je već objavljena "end of life" faza razvoja.

bgscout

Hvala Dzonny.  :) Taj upgrade je u stvari nova, čista instalacija ili ima načina da se nekako sačuva ili importuje stari sadržaj?

Dzonny

Naravno da ima nacina, nisam mislio da instaliras iz pocetka, vec da odradis large upgrade - time ces sacuvati sav sadrzaj i imati novu verziju.
Pre svega, obavezno napravi backup baze i fajlova, u slucaju da nesto podje naopako da imas kopiju, iscitaj upustva o tome ovde na forumu ako nisi siguran kako se to radi :)

bgscout

Ovaj "large upgrade" je sjajna stvar, sve je prošlo savršeno i iz prve. Backup mi nije trebao. :) Hvala!

Dzonny

Quote from: bgscout on May 14, 2017, 08:12:44 AM
Ovaj "large upgrade" je sjajna stvar, sve je prošlo savršeno i iz prve. Backup mi nije trebao. :) Hvala!
Drago mi je da je sve super, samo sledeći put ipak napravi backup, jer da nije sve prošlo savršeno ne bi mogao da vratiš podatke i ostao bi sa nefunkcionalnim forumom, tako da backup je "must" pre upgrade-a :)

Pozdrav!

bgscout

Backup sam napravio ali mi nije trebao :) Backup je obavezan pre ovakvih radnji, bez dileme. Thanks! :)

Advertisement: