News:

Wondering if this will always be free?  See why free is better.

Main Menu

Email Validator

Started by Infinity7, May 12, 2017, 05:09:34 AM

Previous topic - Next topic

Infinity7

Pozdrav!

Imam malih problema sa mailovima, tacnije, podrska iz hostinga mi je poslala upozorenje kako prekoracujem resurse i kako se emailovi stalno salju na neke adrese koje i ne postoje.

E sad, mene zanima da li postoji mogucnost da prilikom registracije ubacim neki email checker ili validator i da ako ubace neku laznu mail adresu automatski ispise da email adresa ne postoji ili tako nesto. Ja bih stavio onaj sistem registracije 'Aktivacija putem mail-a' ali na mom forumu koristim aktivaciju putem administratora iz odredjenih razloga svako korisnicko ime mora da prodje proveru administratora.

Hvala!

EDIT: Video sam sad da postoji i opcija za zahtevanje odobrenja posle prihvatanja od strane admina, ali problem je u tome sto se prilikom registracije na njegovu adresu salje email sa porukom da je zahtev za registraciju poslat i da ceka pregled od administratora i upravo taj email ne moze da se posalje i meni se gomilaju mailovi u glavnom email sanducetu kako mail nije poslat jer taj email ne postoji.

Dzonny


Infinity7

E taj sam ubacio pre pisanja ovog posta i nista, mogu da upisem bilo koji mail i ponovo mi se stvara problem...

Dzonny

Ne vidim da su drugi članovi prijavljivali probleme sa tim modom, jesi siguran da je dobro instaliran i da su izmene primenjene i na temu koju koristiš? Imaš li nešto u error logu?

Infinity7

#4
Prilikom instaliranja paketa, nije detektovana nijedna greska.

A kada sam instalirao dodatak, aktivirao sam samo ovo: http://prntscr.com/fa3ty0 [nofollow]


EDIT: Da se razumemo samo, meni treba email validator koji proverava da li je ta adresa registrovana(recimo adresa [email protected] i da on proveri da li je ta email adresa kreirana ili nije, tj da li postoji)

Dzonny

Aha, ne, ovaj mod proverava da li domen ima validne DX zapise, ne sama mejl adresa, tako da će svaki mejl @yahoo, @gmail, @mail etc, proći proveru.
Koliko znam ne postoji način da proveriš da li je konkretna email adresa validna, ja koristim npr Stop Forum Spam koji proverava svaki mejl kroz bazu spam adresa i vrlo je delotvoran, ali opet ne 100%, na kraju krajeva kao ni jedan anti-spam mod. Uvek moraš koristiti kombinaciju više njih u principu.

Infinity7

Ako smem da spomenem ovde, u pitanju je Dream Web Hosting, najpoznatiji i najcenjeniji hosting u Srbiji, ujedno i najskuplji.

QuotePrimetili smo da baza Vašeg foruma sadrži neke neispravne email adrese na koje se stalno šalju notifikacije.

Takvo slanje može negativno uticati na reputaciju našeg mail servera i može ugroziti slanje pošte drugim korisnicima na istom serveru.

Molimo Vas da ovo rešite obaveznom verifikacijom email adresa korisnika i da onemogućite slanje notifikacija za korisnike koji nisu obavili verifikaciju svoje email adrese.

E sad, da li postoji bar neka mogucnost da se blokira slanje mailova ljudima koji nisu verifikovali mail ili tako nesto?

Ovu njihovu poruku shvatam kao ultimatum i moram to sto pre da resim, pa ako mozes da mi pomognes bio bih ti zahvalan :)

Dzonny

Razumem, ali koliko ja znam nema moda koji trenutno omogućava tako nešto. Postojeći samo vrše proveru sintakse, tj da li je uneti input dobro formatirana mejl adresa, plus provera domena adrese, a provera celokupne mejl adrese trenutno nije moguća putem postojećih modova koliko ja znam.

Advertisement: