News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

Slanje obavestenja putem maila

Started by Infinity7, May 22, 2017, 02:41:51 AM

Previous topic - Next topic

Infinity7

Imam jedan veliki problem. Za svaku temu koja se otvori u jednom potforumu, svim ljudima se salje mail kao obavestenje i kao da svi igraci prate to, a ustvari je niko ne prati i pravi mi problem.

Jel to neko od moderatora moze da pokrene ili se to iskljucuje u nekim podesavanjima?

Dzonny

Zavisi kakve su dozvole podešene za taj forum, i zavisi kakve si dozvole dao moderatorima. Po defaultu ne bi trebali da imaju takve privilegije, ali proveri u admin panelu malo detaljnije ;)

Infinity7

Pa da, to i pitam, kako se zovu te dozvole, trazim i ne mogu da nadjem...


Dzonny

Koja verzija SMF-a? Jesi li pregledao dozvole dobro?

Infinity7

2.0.11

Ima previse dozvola, znate li koju tacno da pogledam?

Dzonny

Admin - Configuration - Themes and Layout- Member options - Change current options for all members using this theme (za temu koju koristiš) -  Turn notification on when you post or reply to a topic.

Usput, trebao bi ažurirati forum na poslednju verziju, trenutno je to 2.0.14. ;)

pikeman

Danas sam uočio da forum obaveštenja u mejlu ne šalje sa "našim slovima", umesto š, đ, č, ć, ž stižu razni simboli.

Umesto:
Quote
    Srećan rođendan želi vam {FORUMNAME}.

    Dragi {REALNAME},

    Ekipa sa {FORUMNAME} vam želi srećan rođendan. Želimo da vam ovaj dan kao i godina koja će uslediti bude puna zdravlja i sreće.

    {REGARDS}

stiže:
Quote
=??B?U3JlxIdhbiByb8SRZW5kYW4gxb5lbGkgdmFtIFZ1a292aSBzYSBEVU5BVkEu?=

Dragi _______,

Ekipa sa Vukovi sa DUNAVA vam želi srećan roÄ'endan. Želimo da vam ovaj dan kao i godina koja će uslediti bude puna zdravlja i sreće.

Hvala vam,
Vukovi sa DUNAVA tim.

Isto tako stižu i ostala obaveštenja:

QuoteKorisnik _______ je poslao odgovor na temu koju pratite.

Pogledajte odgovor klikom na: link...

Ukoliko više ne želite da primate obaveštenja o ovoj temi, kliknite na sledeći link: link...

Možda je poslato i više odgovora ali nećete primati dalja obaveštenja dok ne pročitate ovu temu.

Šta bi mogao biti problem? Ranije je sve funkcionisalo kako treba a nisam ništa menjao u podešavanjima.

Dzonny


pikeman


Dzonny

Na forumu inače možeš bez problema da pišeš sa latiničnim/ćiriličnim slovima, i prikazuju se kako treba?
Jel ti forum sam konvertovan u utf8?
Koji je collation tabela kada udješ u phpMyAdmin?

pikeman

Svi fontovi se prikazuju kako treba kod pisanja postova ili privatnih poruka. Na forumu nisam ništa menjao niti konvertovao, na samom početku je podešeno na utf8.


Da li bi ovo trebalo da se odnosi na collation tabelu?


Za Database server je podešeno: Server charset: UTF-8 Unicode (utf8).

Dzonny

A kada uđeš u bazu, pojedinačne tabele, da li imaju isti collation?
Takođe, kada otvoriš EmailTemplates.jezik.php u notepadu++ (ili već koji god editor koristiš), koji encoding je podešen u samom fajlu?

pikeman

Po tabelama je utf8_general_ci.

Evo EmailTemplates.serbian_latin-utf8.php fajla, stoji mu u nazivu utf8.

Dzonny

Probaj da ga pregaziš sa ovim fajlom da vidimo da li ima promena.

pikeman

Izgleda da je proradilo , šta si izmenio u fajlu? Fajl nije pregažen, sada imaju dva fajla, donji je izmenjen.


Dzonny

U text editorima ima opcija encodinga, tebi je bila utf8, a fajl se može sačuvati i kao "utf8 without BOM" (Byte order mark) što sam i uradio, u nekim slučajevima to pomogne ;)

pikeman


Advertisement: