News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Undefined index: max_signature

Started by bgscout, May 24, 2017, 03:49:39 PM

Previous topic - Next topic

bgscout

Nisam siguran da li ovde da napišem ili da pokrenem novu temu ali slična stvar - php greška koja mi se pojavljuje posle large upgrade-a. Ako može savet kako da se toga rešim bio bih vam zahvalan :)

8: Undefined index: max_signatureLengthApply Filter: Only show the errors from this file File: /home/rvcoce/public_html/forum/Themes/default/languages/Profile.english.php (eval?)
Line: 43

Dzonny

Razdvojio sam teme, jer ova tvoja greška nema veze sa onom u originalnoj temi ;)

Koju verziju SMF-a koristiš? Koje modove imaš instalirane?
Prvo u admin panelu isključi eval greške:
Admin -> Server Settings -> Disable evaluation of templates

Izgleda kao da si imao ranije instaliran ovaj mod:
http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=528
Ako je uradjen large upgrade trebalo bi da je i mod automatski uklonjen, pa i greška ne bi trebala da se pojavljuje. Ako se pojavljuje sada nakon upgrade-a onda je negde ostao kod ovog moda, što znači da nije dobro odrađen sam upgrade.

bgscout

Ok. :) Radio sam large upgrade i sad je verz. SMF 2.0.14. Kod upgrade-a nisam primetio nikakav problem ili grešku. Forum dugo radi pa nisam baš 100% siguran ali mislim da nisam koristio taj mod. Koristio sam Member Notepad, Stop Forum Spam, Anti-Spam Verification Questions, Today's Posts (?), Hide Post (?) a instalirao sam u ovoj verziji samo "Ohara YouTube Embed".

Isključio sam u admin panelu eval greške. Hvala za pomoć :) O čemu se u stvari radi, mogu li da nastavim to da ignorišem?

bgscout

I dalje u error logu dobijam..

8: Undefined index: max_signatureLengthApply Filter: Only show the errors from this file File: /home/rvcoce/public_html/forum/Themes/default/languages/Profile.serbian_latin-utf8.php
Line: 43

pomoć prijatelja? :)

Dzonny

Nije definisan taj string koji se odnekle vuče, što znači da i dalje imaš negde "rep" od ovog moda koji sam naveo, ili već nekog sličnog koji si koristio, a obzirom da si uradio large upgrade - ne bi trebalo tako da bude jer su svi fajlovi "pregaženi", opet kažem ako je upgrade odrađen kako treba ;)
Ono što bih ja uradio je potražio odakle se vuče taj string ili funkcija, npr skini sve Sources fajlove i pretraži kroz sve "max_signature" i vidi hoće li se naći podudaranje. Odatle treba krenuti, mada je moguće i da je string u fajlovima teme, npr Themes/default/DisplayTemplate.php ili nešto slično, ili u custom temi. Sad to možemo da nagađamo :P

bgscout

Problem se sam rešio (nedavno) deinstalacijom i ponovnom instalacijom srpskog jezika. U logu ni posle 10ak dana nema ni jedne poruke o grešci. Hvala Dzonny na pomoći!

Advertisement: