Smf güncelleme sorunu Beyaz Sayfa

Started by fabak, June 03, 2017, 10:53:01 AM

Previous topic - Next topic

fabak

Smf güncelleme sorunu Beyaz Sayfa

Forumum 2.0.10 sürümünde. Forumu 2.0.14 e güncellemek için iki yöntem denedim. İkisinde de sonunda sorun çıktı.
1. Yöntem
https://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=437339.0 burda yazanları aynen yaptım. upgrade.php'yi çalıştırdım.. Update Install sayfası gelmedi yani resimle gösterilen 10. Adıma geçemedim. Beyaz Sayfa geldi. Site uçtu. Ben de Ftp'ye attığım güncelleme dosyalarını klasörleriyle birlikte tamamen sildim ve işleme başlamadan önceki yedeği geri attım ve sitemi eski haliyle çalıştırdım.

2.Yöntem
Admin panel - Bakım - Zamanlanmış Görevler'den Simple Machines güncellemelerini al dedim.
Sonra Paket Yöneticisini tıkladım. Üstte İngilizce bir uyarı geldi. Kısaca şöyle yazıyor; "2.0.11 güncellemesi var, buraya tıklayın güncelleyin" diyordu. Hemen tıkladım sorunsuz güncelledim.
Bu işlem bitince Paket Yöneticisi'nde bu sefer 2.0.12 güncellemesi var uyarısı geldi. Hemen onu da yaptım ve sorunsuz güncelledim. Paket Yöneticisini kullanarak adım adım, uyarı vererek gösterdiği yeni çıkan güncellemeleri sırayla yükledim, ve 2.0.13 güncellemesini de yaptım.
Ama sorun şu;
Paket Yöneticisinde son olarak 2.0.14 güncellemesi gözüktü. Diğerkiler gibi güncelleme yaptım ama sonuç son sürümde Beyaz SAYFA.  Siteye girilemiyordu. İşleme başlamadan önceki veritabanı dahil tüm yedekleri tekrar geri yükledim şu an sitem sorunsuz çalışıyor. Yani işleme başlamadan önceki sürüme geri döndüm.
Sitemde seo4smf kurulu. Hadi bu sorun olsa 2.0.11 – 2.0.12 ve 2.013 güncellemelerinde sorun olmadı. Her güncellemeden sonra siteye bakıp sayfa sayfa dolaştım sorun yoktu. Ne oluyorsa 2.0.14'te oluyor.
Acaba PHPMYADMIN sürümü mü eski. Onun da resmini ekledim.

Antes

Garip... Sunucu tarafında ne gibi hatalar var bunu alan sağlayıcınıza sorun. php sürümünüz 5.6 olduğu için net bi şey söylemek zor. SMF 2.0.14 php5.4 ve yukarısında çalışmakta.

fabak

Sizin dediğinizi panelimden araştırdım..bu mesaja panelime ait bir resim daha ekledim. acaba sorun bu olabilir mi?

Antes

Quote from: fabak on June 03, 2017, 12:01:29 PM
alan sağlayıcıma sormam gereken tam olarak ne.. çünkü onlar da smf kaynaklı bir şey diyecektir.
bir de şuan beyaz sayfa yok. yedekleri geri yükledim. sunucu sağlayıcı böyle bir durumda bana bir şey diyebilir mi?

Söylemeleri lazım, php loglarında yazar hata.

fabak

siz yazmadan öne cevabımı güncellemiştim.. yeni resme bi bakar mısınız..

Antes

Quote from: fabak on June 03, 2017, 12:11:04 PM
siz yazmadan öne cevabımı güncellemiştim.. yeni resme bi bakar mısınız..

o listede 5.4 veya daha üstü bir sürüm varsa ona geçin. Önerim php5.6 (php7 'de bazı modlar çalışmayabilir).

Advertisement: