News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Smf Alıntı Bildirimi Var mı?

Started by arslan_türk, June 19, 2017, 12:35:46 AM

Previous topic - Next topic

arslan_türk

Merhaba sayın kullanıcılar.
Firmamız için smf sistemini tercih ettik. Smf mentions modunu kurdum. Yalnız bu mud üyelerin adını etiketleme moduymuş. Alıntı bildirimi nasıl yapılır?
Bu mentions modu: http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=3860
Saygılar.

arslan_türk

Alpay

Daha önce hiç yapılmadı Alıntı bildirimi.. modifikasyon request bölümüne yazabilirsiniz ancak yapılır mı bilemem..

arslan_türk

Aslında çok gerekli; ama olmayan bir özellik.

arslan_türk

Smf için sağlam modlar yapan bir site orası; ama paralı satan bir site. Vatandaş emeğinin karşılığını almak istemesi normal. Smf yöneticileri neden bakmıyor ki bu eksikliklere? Yıllardır sürekli gelişecek, şöyle böyle olacak deniyor. Hep aynı özellikler geliyor her güncellemede. 2 beta'nın bile kararlı sürümünün çıkmasından umudu kesmiş çoğu kişi. Neden bu kadar ilgisiz davranılıyor algısı oluşturuldu? Bunları sadece ben değil, başka sitelerde millet smf'nin söneceğini, sadece güncellemeler ile oyanlandırıldığını ve 2 sürümünün bir 30-40 yıl sonra belki asıl sürümü çıkar şeklinde konuşuluyor. Biri: "Smf'nin gelişmemesinin tek nedeni, yönetiminin tembelliğindendir." demiş. Bana kalırsa, smf yönetimi sistemini geliştirmekte çok yavaş davranıyor. Oysaki diğer sistemlere göre görsel açıdan daha kullanışlı; ama özelliği diğer sistemlere göre çok eksik. Bu alıntı ve isim bildiriminin olmaması, çok önceden uyarlanması gereken bir durumdu.

Alpay

Alıntı çok temel bir bildirim istediği değil.. herkes burada gönüllülük esasına göre gidiyor.. dev lerin para aldıklarını düşünmüyorum. Belki hediye alıyorlardır.
Evet olsa güzeli daha güzel yapardı ama madem paralı bir mod yapılmış.
Armut piş ağzıma düş mantıgı değil alınmasından yanayım. Emek sonucunda ..
Benimde beğenip aldığım modlar oluyor..
Hayırlı günler dilerim 

arslan_türk

Bu verdiğin cevap hiç hoş değil. Sorduğum soruların birine bile cevap verememişsin. Anca o siteye takıntılı konuşmuşsun. Ücretli olması normal, emek var sonuçta. Neden takıntı yaptın ki bunu? Onu bunu bırak sorduklarımın hepsine tek tek cevap ver. Adam gibi cevap ver. Gevezelik yeri değil burası.

Antes

Quote from: arslan_türk on June 20, 2017, 02:50:21 PM
Bu verdiğin cevap hiç hoş değil. Sorduğum soruların birine bile cevap verememişsin. Anca o siteye takıntılı konuşmuşsun. Ücretli olması normal, emek var sonuçta. Neden takıntı yaptın ki bunu? Onu bunu bırak sorduklarımın hepsine tek tek cevap ver. Adam gibi cevap ver. Gevezelik yeri değil burası.
Quote from: arslan_türk on June 20, 2017, 08:09:15 AM
Smf için sağlam modlar yapan bir site orası; ama paralı satan bir site. Vatandaş emeğinin karşılığını almak istemesi normal. Smf yöneticileri neden bakmıyor ki bu eksikliklere? Yıllardır sürekli gelişecek, şöyle böyle olacak deniyor. Hep aynı özellikler geliyor her güncellemede. 2 beta'nın bile kararlı sürümünün çıkmasından umudu kesmiş çoğu kişi. Neden bu kadar ilgisiz davranılıyor algısı oluşturuldu? Bunları sadece ben değil, başka sitelerde millet smf'nin söneceğini, sadece güncellemeler ile oyanlandırıldığını ve 2 sürümünün bir 30-40 yıl sonra belki asıl sürümü çıkar şeklinde konuşuluyor. Biri: "Smf'nin gelişmemesinin tek nedeni, yönetiminin tembelliğindendir." demiş. Bana kalırsa, smf yönetimi sistemini geliştirmekte çok yavaş davranıyor. Oysaki diğer sistemlere göre görsel açıdan daha kullanışlı; ama özelliği diğer sistemlere göre çok eksik. Bu alıntı ve isim bildiriminin olmaması, çok önceden uyarlanması gereken bir durumdu.

Alpay'ın verdiği cevap sizi tatmin etmemiş isterseniz eski bi Yönetim Kurulu Üyesi, Geliştirici ve Pazarlama bölümü üyesi olarak ben cevap vereyim.

1) Kime göre eksik? Kaç kişiye göre eksik? Herkesin her istediğini çekirdek yapıya ekleseydik SMF'nin 1.1 sürümünü bile çıkaramazdık.
2) SMF 2.0 ile SMF 2.1'i hiç karşılaştırdınız mı? Yan yana koydunuz mu? Bu çok açık bi terbiyesizliktir.
3) Ben umudumu kesmedim, ama sizin anlamadığınız nokta şu, bize kimse para ödemiyor. Biz akşam işten eve gelince kahvemizi / çayımızı, biramızı alıp bilgisayar başına geçip 1-2 saat burada vakit harcıyoruz.
4) Bu sitelerdeki arkadaşların bunu neye dayandırarak söylediğini bilmiyorum ama onbinlerce site bizim elimize bakıyor ve SMF 2.1 'in geliştirilmesi bi yana, SMF 2.0'ın ayakta tutulmasıda önemlidir. En son yamaya bakarsanız (2.0.14), burada HTTPS ve Image_Proxy desteği getirdik, bunun nedeni ise Google'ın politikası gereği şifre talep eden sayfaların tamamının SSL ile güçlendirilmiş olması gerektiği aksi halde siteyi "Güvenli Değil" olarak işaretlemesi. Standart kullanıcıların çoğu gördüklerine inanmaktadır (bunun için onları suçlamıyorum). Peki sizin sitenize kullanıcılar girdiğinde ve "güvenli değil" olarak işaretlendiğini gördüklerinde ne yapacaklar? Tabi ki çıkıp gidecekler...
5) Yönetim ile geliştirme aynı değildir, yönetim (Üst yönetim veya alt yönetim) geliştiricilere herhangi bir müdahalede bulunmazlar/bulunmamışlardır/bulunmayacaklardır.
6) Buyrun siz de katılın geliştirme sürecine; https://github.com/SimpleMachines/SMF2.1 - kimse sizi dışlamıyor.
7) Katılmıyorum, benim sitem için gerekli değil. SMF 2.1'in içinde bildirim sistemi var fakat bu alıntıları sanırım kapsamıyor (yanılıyor olabilirim).

Lütfen kulaktan duyma bilgiler ile insanları suçlamayın, öncelikli olarak cehaletinizi giderin ve ithamlarınızı kendiniz gözlemleyin. Bundan sonraki sorularınızı sormadan önce umarım SMF 2.1 Beta 3'ü indirip denersiniz... Aksi halde sizi ciddiye alıp cevap vermeyeceğim.

Üst Yönetim: Simple Machines (Organizasyon)'dur. Burada 7 kişilik Yönetim Kurulu Üyeleri bulunur (1 Başkan + 1 Başkan Yardımcısı vs.).
Alt Yönetim: Proje Yönetimi, SC (Tüm Ekip Liderleri) ve Proje Yöneticisinden oluşur.

İyi Günler.

Emre A.

Quote from: arslan_türk on June 20, 2017, 02:50:21 PM

• Madem emek var, sen niye böyle forum sayfasında emeğe saygısızlık yapıyorsun?
  • Kafana silah dayayıp "SimpeMachines Forum kullanacaksın!" diyen mi var?
  • Adam senin sorularına cevap vermek zorunda mı?
  • Konuşma uslubün çok yanlış. Bence sen gel bizim aramıza katıl. https://github.com/SimpleMachines/SMF2.1 hem projeyede destek vermiş olur geliştirmelerine yardımcı olmuş olursun. Gerçi sen koddan ne anlarsın? Böyle buraya gelip bu tür yazılar yazdığına göre balık tutmayı değil, tutanın pişirmesini bekleyip ağzına uzatmasını bekliyorsun. (Hazırcısın)
  • 1.0 beta sürümünü bilirim ben. Bir kez olsun hiç bir konumda sen gibi gevezelik yapmadım. Bir nokta bulsak boncuk bulmuş gibi sevinenlerdenim.
Sana daha farklı dilde, daha güzel açıklamalar yapmak isterdim fakat sen gibileri okur / anlar kapasitesi olmadığı için bu sitede 10 yıllık emeğimi sen gibileri yüzünden yasaklatamam. Hayatında başarılar diliyorum sana. BKNZ

Alpay

Kardeş, nickinin taşıdığı tanımlar ile birazcık yükselmiş. Bir gün anlar, düşünür nasıl hitap ediyorum diye :)
Konunun sonuçlandığını düşünüyorum.
İmzamda ki Türkçe bölümü nedir moderatör nedir gibi konuyu yeniden okumasını tavsiye ederim.

Advertisement: