News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

Mobil uyumluluk ile ilgili

Started by Person2017, July 18, 2017, 06:02:52 AM

Previous topic - Next topic

Person2017

2.0.14 sürümünü ve responsive curve modifikasyonunu kullanıyorum. Mobil görünümde anasayfada bir bölümle beraber o bölümün ileti sayısının, konu sayısının, o bölüme son ileti gönderen kişinin, son ileti tarihinin ve son ileti başlığının gösterilmesini istiyorum.  Yine mobil görünümde bir bölüme tıklandığında konularla beraber konuların yanıt sayısının, son ileti tarihinin ve son ileti gönderen kişinin gösterilmesini istiyorum. Bunları nasıl yapabilirim?

Emre A.

Mobil uyumluluk temasındaki "Kullanıcı / Tema ayarları" bölümünde ayarları olması gerekiyor?

Antes

Quote from: Person2017 on July 18, 2017, 06:02:52 AM
2.0.14 sürümünü ve responsive curve modifikasyonunu kullanıyorum. Mobil görünümde anasayfada bir bölümle beraber o bölümün ileti sayısının, konu sayısının, o bölüme son ileti gönderen kişinin, son ileti tarihinin ve son ileti başlığının gösterilmesini istiyorum.  Yine mobil görünümde bir bölüme tıklandığında konularla beraber konuların yanıt sayısının, son ileti tarihinin ve son ileti gönderen kişinin gösterilmesini istiyorum. Bunları nasıl yapabilirim?

Sanırım bunu Responsive Curve modifikasyonunda göremeyeceksiniz. Teknik engeller nedeni ile bi çok noktada sıkıntılı yaklaşımlar uygulamak zorunda kalmıştım, şu anda zaten eklenti üzerinde çalışmıyorum, muhtemelende bu süreçten sonra çalışmayacağım.

Ufak bi not; istedikleriniz bi şekilde yapılır fakat bunlar UX yönünde kullanıcıyı yorar. Bazı elementleri kapatmamızın/gizlememizin belli nedenleri var. Mobil uygulamada sayfa kalabalığı yaratmak UX (Kullanıcı Deneyimi)'in düşüşüne neden olmaktadır.

Quote from: KalbimSin on July 18, 2017, 01:44:43 PM
Mobil uyumluluk temasındaki "Kullanıcı / Tema ayarları" bölümünde ayarları olması gerekiyor?

Hayır, responsive curve modifikasyonu kullanıcıya ek bi ayar/izin eklemez.

Emre A.

@Antes 4/5 yıldır neredeyse SMF bile kurmuyorum. (bırak kullanmayı) :) Ben vardır diye arkadaşı yönlendirdim.
Çok geri kalmış bu SMF çook.

Antes

Quote from: KalbimSin on July 19, 2017, 03:32:06 AM
@Antes 4/5 yıldır neredeyse SMF bile kurmuyorum. (bırak kullanmayı) :) Ben vardır diye arkadaşı yönlendirdim.
Çok geri kalmış bu SMF çook.

SMF 2.1'e göz atın. SMF 2.0 üzerinde çalışmak artık vakit kaybı.

Emre A.

Quote from: Antes on July 19, 2017, 08:05:19 AM
SMF 2.1'e göz atın. SMF 2.0 üzerinde çalışmak artık vakit kaybı.

Adım adım takip ediyorum zaten Antes.  ;) Hatta sürüm düşürüp tekrar sürüm çıkartmanızın ardından Şöyle bir yazı hazırladım . BKNZ Şimdi ben de diğerleri gibi bekliyorum. SMF 2.1 sürümde de eksiğiniz çok. Yazmakla bitmez, yani kaideye alıp yapacağınızı düşünsem (beni biliyorsun üşenmem) adım adım yazarım. :)

Geliştiriyorsunuz geliştirmesine de hala bir çok eksiği beraberinde getiriyorsunuz.

Advertisement: