News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Veriler silindi.

Started by SKYYWOLF, July 31, 2017, 01:17:06 PM

Previous topic - Next topic

SKYYWOLF

Şu an SMF2.06 sürümünde olan sitemde son iki günün verileri birden ortadan kayboldu. Hosting şirketi yazılımsal bir sorun olabileceğini söyledi. Sorun ne olabilir?

bolubeyi61

Yazılımsal bir sorun olmaz. Yetkili bir kimse silmediyse, Hosting sağlayıcında bir problem olmuştur ve 2 gün önce aldığı yedeği yüklemiştir. Bu arada forum yazılımına ait güvenlik güncelleştirmelerini yapınız.

arslan_türk

Ftp den tüm dosyaları silsen ve hatta ftp'yi silsen de verilerin yine silinmez. Veriler, veritabanına kaydedilir. Sen de konuları mesajlarını vs. siteden silmediysen ve veritabanındaki tabloları boşaltmadıysan, verilerin hiçbir şekilde silinmez. Eğer durum böyleyse host firman hatalıdır.

Antes

Biri sisteminizi hackleyip üzerinden veri tabanını + dosyaları temizlemek için bi script yazmadığı sürece bu sorunun kaynağı alan sağlayıcıdır. Şu zamana kadar SMF'nin veritabanına ters etki yaptığını göre/söyleyen olmamıştır. Sunucu tabanlı logları incelemenizi öneririm (SQL-PHP logları).

KaaNoGLu

Dandik hostingciler ile çalışmanın zararları..
Bir olan yeniden tekrar edebilir..
Başka bir hosta geçmeni tavsiye ederim..

arslan_türk

Arkadaşlar 3 5 kuruş az verelim diye çocuk hostçular yerine, kamusal hizmet veren ve bir kaç resmi firma kuruluşu olanlar daha doğru. Örneğin ben ilk natro ile iş yaptım ve sonrasında bana çok gıcık davrandılar. Orayı bıraktım ve birkaç yıldır Turhost ile iş yapıyorum. İnanın ki full kalite budur dedirtiyorlar insana. Turhosttan şaşmayacak vaziyetteyim şu an.

Seyit replikacep.com

Ben vds kullaniyorum hosting hesabindan mantikli :)
Ve yedekleme onlara ait 2 gunde bir otomatik yedekleme yapiyolar  8 adet site var vds  de ve webmin  panelim var cpanel kadar iyi olmasada gayet kullanisli :d

mehmetali01

bence hostingciyle alakalı bir durum sanırım sistemin 2 gün önceki yedeğini yüklemiş yatığınız hiçbir değişilik şuanda yoksa onun hatasıdır

Advertisement: